poniedziałek, 19 września 2016

Dobra jazda naszych cyklistów

Na prowadzeniu Michał Gałczyński.
Kolarze amatorzy ukończyli kolejny, przedostatni już maraton z serii Świętokrzyskiej Ligii Rowerowej. Tym razem edycja pierwszy raz zawitała do Ciekot. Biorąc pod uwagę ostatnie kilka lat ścigania jest to chyba najcięższy maraton jaki widziało nasze województwo. Dodatkową trudnością okazała się pogoda. Od połowy wyścigu zaczął padać deszcz, który towarzyszył kolarzom do samej mety. Sama trasa była bardzo urozmaicona. Główna jej trudność to wiele podjazdów, w tym jako pierwszy to długa, trawiasta wspinaczka pod wyciąg w Krajnie. Pola, odcinki leśne, szybkie zjazdy, kwintesencja tego terenu została odpowiednio wyeksponowana przez organizatorów. Bardzo dobrze pojechał Michał Gałczyński, który w stawce 140 zawodników zajął 9. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej był piąty. Jeżeli chodzi o kategorie wiekowe to najlepiej wypadł Paweł Wójcicki zajmując trzecią lokatę.
W klasyfikacji drużynowej po siedmiu wyścigach Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów zajmuje 8. miejsce - 5845 punktów. W klasyfikacji open mężczyzn najwyżej z naszych jest na 68. miejscu Marcin Banasik (1255 pkt.). Już za dwa tygodnie w Chęcinach odbędzie się ostatni etap maratonów, a co za tym idzie zakończenie sezonu 2016 i wtedy podam miejsca reprezentantów SSC w poszczególnych kategoriach, a szykują się tam miejsca na podium. (więcej zdjęć KLIKNIJ).