poniedziałek, 12 marca 2018

Ewa, Szymon i Mikołaj na podium w Żyrakowie

W sobotę, 10 marca w Żyrakowie rozegrano Ogólnopolski Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach uczestniczyło 9. reprezentantów Orlicza. W mocno obsadzonym turnieju nasze nadzieje radziły sobie na miarę swoich możliwości. Nasi zawodnicy trzy razy stawali na podium - drugą lokatę wywalczył debel Mikołaj Chrzanowski/Szymon Turski. Szymon w mikście z Ewą Bartłomiejczuk oraz Ewa w deblu z Yustyną Mats zakończyli zawody na trzecich miejscach.
W kategorii młodzika młodszego Jakub Dulemba w singlu odpadł w eliminacjach, podobnie było w deblu, a w mikście z Kają Ziółkowską nie wyszli z grupy. Kaja w singlu nie wyszła z grupy, podobnie było w deblu z Emilią Szumielewicz. Emilia w singlu nie wyszła z grupy, podobnie w mikście z Mikołajem Chrzanowskim. Mikołaj w singlu odpadł w eliminacjach,.ale w deblu z Szymonem Turskim dotarli do finału, gdzie przegrali z "jedynką" turnieju, parą Mikołaj Morawski/Sebastian Pinkowicz 0:2 (-11, -17).
Szymon w singlu odpadł w eliminacjach, natomiast w mikście z Ewą Bartłomiejczuk w półfinale trafili na późniejszych mistrzów M. Morawskiego/Emilię Jochacy i przegrali 0:2 (-9, -13). Ewa w singlu nie wyszła z grupy, a w deblu z Yustyną Mats (Ukraina) ponownie trafiła na późniejszych mistrzów Karolina Kostyra/Amelia Socha i przegrały 0:2 (-12, -14).
W kategorii młodzików Łukasz Zolbach odpadł w singlu oraz w deblu, gdzie jego partnerem był Bartosz Dulemba. W rywalizacji dziewcząt Urszula Markiewicz w singlu nie wyszła z grupy, a w deblu z B. Dulemba nie udało im się awansować do ćwierćfinału. Bartosz odpadł również w grach pojedynczych.