czwartek, 22 marca 2018

Cybernauci - bądź bezpieczny w sieci

21 marca 2018r. uczniowie SP1 - klasa IVa, V SP i IIa gimnazjum - wzięli udział w warsztatach "Cybernauci - bądź bezpieczny w sieci", poprowadzonych przez Panią Danutę Stanek.  Warsztaty o takiej tematyce odbędą się również dla rodziców i nauczycieli.
„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów w szkołach w całej Polsce dla wszystkich grup docelowych. /więcej informacji na stronie cybernauci.edu.pl/
W Jedynce odbyły się dwugodzinne warsztaty dla trzech klas, podczas których uczniowie pracując w grupach szukali odpowiedzi na pytania: Co nam wolno w sieci? Jak chronić się przed niebezpieczeństwami? Co trzeba wiedzieć o komunikacji przez Internet? O czym należy pamiętać publikując swój wizerunek w sieci?  Kilkuosobowe zespoły wykonywały rysunki na postawione zagadnienia, a potem koordynator grupy przedstawiał całej klasie wypracowane wnioski i ilustracje. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w pracę, zadawali mnóstwo pytań i chętnie mówili o swoich doświadczeniach z pracy w sieci.
W nagrodę za bardzo dobrą pracę na koniec zajęć uczestnicy warsztatów mogli skorzystać z  gogli przenoszących ich do wirtualnej rzeczywistości.
Uczniowie wraz z koordynatorem "Cybernautów" w naszej szkole Panią Małgorzatą Bujnowską podziękowali za ciekawie i pożytecznie zajęcia dotyczące sieci. Na "do widzenia" pytali prowadzącą, czy jeszcze kiedyś będą mogli uczestniczyć w podobnych warsztatach.

(info: SSP nr 1, wiecej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz