wtorek, 27 marca 2018

Teren wokół zalewu nie dla spacerowiczów

Topniejące śniegi odsłoniły iście księżycowy widok wokół zalewu, który nie zachęca do spacerów wokół niego. A nawet gdyby ktoś odważył się na taki spacer to tylko w gumowcach. Już z daleka widać jaki ogrom prac trzeba wykonać, aby uporządkować ten teren. Nawet słynny dąb stracił jeden z konarów.
Na wiosnę, gdy ziemia obeschnie i pokryje się trawą być może będzie to wyglądało troszkę lepiej. Jednak dopiero, gdy teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany, gdy powstaną ciągi spacerowe oraz ścieżki rowerowe, a ziemia zostanie zniwelowana, będziemy mogli cieszyć oko widokami nad zalewem.
Nad brzegami nie spotkamy również wędkarzy, ponieważ cały ten rok jest wyłączony z wędkowania, a w przyszłym roku złowione ryby będzie trzeba z powrotem wpuszczać do wody. Wszystko to w celu poprawienia zarybienia, jak również umocnienia samych brzegów.

6 komentarzy:

 1. to jest obraz fachowości naszych władz!
  szkoda, że Pan całego zalewu nie obszedł i z drugiej strony fotek nie zrobił

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak można było do czegoś takiego dopuścić?
  Milion złoty z przyznanej kwoty nie został wydany, a ile będzie kosztować doprowadzenie tego terenu do użytku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie da sie zrobic wszytkiego naraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pewnie, że się nie da; na razie krajobraz księżycowy mamy tylko wokół zalewu (za jedyne 3 mln. zł); czekamy na następne inwestycje:)

   Usuń
 4. Obraz nedzu i rozpaczy.Tak jaji reszta Suchedniowa.Wystarczy przejechać się i spojrzeć na stan ulic. Najprostszy sposób to postawienie znaku o uszkodzonych nawierzchniach.Ciekawe jak długo jeszcze władza bedbęd udawać że jest ok?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiosna prawdziwa przyjdzie, to zarośnie tak szybko jak dno zalewu. Gorzej ze ten teren nie jest już płaski więc to tylko połowa sukcesu. Nie mniej, nikt mi nie wmówi że po tej polance ktoś spacerował, chyba żeby tylko podpalić trawę. W przypadku cypla, teren jest w lepszym stanie, ale tak to jest kiedy prowadzi się prace budowlane na szeroką skalę. Powinni jednak zrobić porządek z tym ale bez pośpiechu, bo prace skończono w tamtym roku przed zimą, więc jasne jest że na wiosnę teraz powinni sie zająć "rekultywacją". Zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń