sobota, 24 marca 2018

Dominika i Kaja na podium

Dominika i Kaja.
W Suchedniowie trwa międzynarodowy turniej badmintonowy o "Puchar Gór Świętokrzyskich". Jako pierwsi do gry przystąpili żacy, czyli zawodnicy w kategorii wiekowej U-11.
Najlepiej zagrała Dominika Bartłomiejczuk, która w grach pojedynczych dotarła do finału, w którym minimalnie przegrała z Olgą Szwarnowiecką (Plesbad Pszczyna) 0:2 (-13, -12). W tej kategorii gra się do 15 punktów.. Ta sama zawodniczka z Pszczyny w półfinale wyeliminowała drugą naszą badmintonistkę, Kaję Ziółkowską po trzysetowej walce 1:2 (13, -12, -3).
W finale "B" wystąpiła Gabriela Winkler, niestety w ćwierćfinale przegrała z reprezentantką Łotwy Leila Anna Silina 0:2 (-13, -13). Ostatecznie Dominika zajęła drugie miejsce, Kaja trzecie, Gabriela jedenaste.
W turnieju grali jeszcze Lena Orlikowska, Pola Andrzejewska, Antonina Polak, Oliwia Obara, Jakub Dulemba, Alex Wikło, Kacper Więckowski kończąc rozgrywki na eliminacjach grupowych. Ale trzeba wiedzieć, że reprezentanci Orlicza w wielu przypadkach byli młodsi od rywali o dwa lata, a nie muszę tłumaczyć jakie to ma znaczenie w rywalizacji na kortach badmintonowych.