środa, 21 marca 2018

"Interwencja" na przejeździe kolejowym na Bugaju


W dniu dzisiejszym w okolicach przejazdu kolejowego na Bugaju, Radio Kielce realizowało nagranie programu "Interwencja" dotyczącego tego właśnie przejazdu. Spotkanie zorganizowało Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Marii Zuby. W sprawie dotyczącej budowy tunelu wypowiadali się mieszkańcy Suchedniowa, którzy są za jego budową.
Będący na miejscu dyrektor PKP Polskich Linii Kolejowych w Kielcach Grzegorz Łukasik potwierdził, że wcześniejsze ustalenia są aktualne i z ich strony jest zgoda na podjęcie tego przedsięwzięcia. Burmistrz Cezary Błach również stwierdził gotowość "Miasta" w realizacji projektu po wschodniej części torów. Najlepszym dowodem na to jest zabezpieczenie 100 tys. złotych w budżecie na koszty opracowania dokumentacji projektowej. Swoje wcześniejsze deklaracje podtrzymał również starosta skarżyski Jerzy Żmijewski o realizacji przez "Powiat" zachodniej części, ale miał zastrzeżenia co do gruntu, który jest własnością PKP S.A. i wskazał, że najpierw trzeba to uregulować. Tak więc wydaje się, że wszystko jednak zmierza ku sfinalizowaniu trójstronnego porozumienia w sprawie przebudowy przejazdu kolejowego.
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)

8 komentarzy:

 1. Chcę kupić BMWicę. Zabezpieczyłem na ten cel 100 zł i nikt nie chce mi jej sprzedać mimo moich szczerych chęci. Możecie mi i Burmistrzowi wyjaśnić o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. "politycy, politycy na górach grzechu" spiewał Wielki Artysta.

  Cała zadymka z przejazdem to piękna ustawka. Burmistrz wykołował poseł na zalewie (postawił na swoim choć nie wiem po ki ciul) ale poseł górą na przejeździe. To mili państwo początek walki o nową kadencję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogłaby to być ustawka gdyby nie terminy kwietniowe wyznaczone przez kolej.
   Rozwiń na czym miałoby to wykołowanie polegać. Bo burmistrz nie wykorzystał ok miliona złotych z przyznanych pieniędzy, a wykonanie zalewu budzi wiele zastrzeżeń. Więc właściwie to może chyba sam siebie wykołował??:)

   Usuń
 3. nagranie:
  http://www.radio.kielce.pl/post-68506

  OdpowiedzUsuń
 4. czemu mam takie wrażenie jakby to głównie posłance i mieszkańcom zależało na przejeździe, a burmistrz zamiast poważnie zająć się sprawą ciągle wygląda na zdziwionego i zaskoczonego

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. pan burmistrz ma problem z wyznaczeniem kawałka ziemi na plac targowy tylko utrudnia życie mieszkańcom osiedla na bugaju bo handel odbywa się na parkingu a w mówicie o przejeżdzie kolejowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzieś tam zarzuciłem tej władzy poziom myślenia STRAGANIARZA, który jednie marchewkę, jabłka może rozwieźć przed wyborami, no i jeszcze karaoke zorganizować?
   czyżbym przesadził?:)

   Usuń