niedziela, 31 maja 2015

Gol kuriozum

W niedzielne popołudnie Orlicz podejmował Spartakusa Daleszyce, który zwycięstwem nad naszą jedenastką 4:0 zapewnił sobie awans do 3 ligi. Początek spotkania nie wskazywał na tak wyraźne zwycięstwo gości, gra była wyrównana aż do 20 minuty, kiedy błąd naszego zawodnika wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Po zmianie stron Spartakus strzelił jeszcze trzy bramki, w tym jedną z karnego a ostatnią... zza połowy boiska, czyli z odległości około 55 metrów! Biało-niebiescy też mieli swoje okazje na zdobycie bramki, najlepszą już w doliczonym czasie gry, gdy golkiper gości dwukrotnie ratował swoją drużynę, a po ostatnim strzale piłka trafiła w słupek.
Orlicz - Spartakus Daleszyce 0:4 (0:1)
Orlicz: Zubakha - Kaczmarski (59' Porębski), Chatys, Górecki, Piętak - Bator, Sikora (63. Grudniewski), Banaczkowski, Skokowski - Cheneshkov (79' Jackowski), Moskal (46' Notzel).
Juniorzy przegrali z liderem
Juniorzy starsi przegrali w Suchedniowie z Naprzodem Jędrzejów 1:3 (1:1), bramkę strzelił Karol Jurczenia (2').
Orlicz: Ubysz - Jurczenia, Obara, Graba (46' Flantowicz), Świtowski (56' Miodek) - Działak, Czerwiński (70' Gula), Kita, Lasota - Herman, Mądzik
Trampkarze na drugim miejscu
Nie udał się wyjazd trampkarzy Astry do Bidzin, gdzie przegrali ze Strażakiem 2:3. Bramki dla żółto-czarnych strzelili Kacper Gałczyński (6') i Mateusz Tumulec z karnego (65').
Astra: Tabiszewski (55' Pająk Jan) - Miernik Filip, Sołkiewicz, Gałczyński, Tumulec Kacper, Tusznio, Tumulec Mateusz, Obarski, Biesaga (50' Piwowar), Siewierski, Turski.
Młodzicy również przegrali z liderem
Podopieczni Michała Wawrzeńczyka nie dali rady liderom ze Skarżyska i przegrali na własnym boisku z Granatem 0:4.
Astra: Miernik Ksawery, Łutczak, Tumulec Łukasz, Tumulec Kacper, Markiewicz, Miernik Marcel, Białek, Moliszewski, Tsaturyan, Burys, Tabiszewski, Piasta, Sułek, Sikora.
Dziewczęta wygrały w Busku
Nasza trzecioligowa drużyna wygrała w Busku 1:0 ze Zdrojem po golu Aleksandry Kliszewskiej.
Orlicz: Herka - Czarnecka, Nowak, Staszewska Kinga, Tokarska - Grudniewska, Kuszewska, Żołądek (70' Janta), Staszewska Wioletta - Pałasz, Materek.