wtorek, 5 maja 2015

Awans badmintonitów z Gimnazjum

We wtorek, 28 kwietnia w Suchedniowie rozegrano trzeci turniej Świętokrzyskiej Ligi Szkół Gimnazjalnych w badmintonie.
W kategorii dziewcząt rywalizowały tylko dwie szkoły, z Mirca i z Suchedniowa - obie wywalczyły awans do finałów wojewódzkich. Trzeci turniej wygrały gimnazjalistki z Mirca i one triumfowały w klasyfikacji końcowej - 2624 punktów, przed Suchedniowem - 2557. Indywidualnie w klasyfikacji końcowej zwyciężyła Katarzyna Zięba (779 pkt.), czwarta była Antonina Bolechowska (659), wszystkich sklasyfikowanych zawodniczek było 11.
W rywalizacji chłopców zwyciężyła drużyna z Łącznej - 2761 punktów i wyprzedziła Suchedniów - 2697 oraz Mirzec - 2192. Indywidualnie w klasyfikacji końcowej zwyciężył Miłosz Miernik (828), piąty był Mateusz Ślusarczyk (684), wszystkich sklasyfikowanych zawodników było 14.
Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Piątek.