sobota, 3 lutego 2018

Badmintoniści Orlicza na czołowych miejscach w rankingach krajowych i wojewódzkich

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki w współzawodnictwie za 2017 roku. W klasyfikacji klubowej dzieci i młodzieży na 3700 klubów, Orlicz Suchedniów zajmuje 268. miejsce w Polsce. O potędze Orlicza w badmintonie świadczy ranking klubów w tej dyscyplinie sportu. Zwyciężył Hubal Białystok (158,00 pkt.), przed Orliczem (120,00) i Unią Bieruń (73,75). Wśród 87 klubów, z województwa świętokrzyskiego są jeszcze 38. UKS Morawia (12,00) oraz 64. Tęcza Zagnańsk (4,00). Dobry wynik Orlicza przełożył się na klasyfikację województw w badmintonie, gdzie świętokrzyskie zajęło 5. lokatę.
Ogólnopolski ranking badmintonistów, 505 sklasyfikowanych. W tym miejscu należy zaznaczyć, że poprzedzające Wiktorię zawodniczki i zawodnicy są starsi nawet o cztery lata. Wiktoria jest najmłodsza, tym bardziej cieszy ta lokata.
221. Aleksandra Pawlukiewicz - 1,50
Jeszcze korzystniej to wygląda w rankingach województwa świętokrzyskiego. W klasyfikacji klubów, na 102 stowarzyszenia, Orlicz ze 120 punktami plasuje się na 7. miejscu. Z powiatu skarżyskiego są jeszcze 23. Relaks, 50. STS, 81. UKS SP-5 (wszystkie Skarżysko).
W kategorii zawodnicy, zwyciężyła Agata Nowak (Świt Starachowice) - strzelectwo, która miała 46 punktów. Ale na 502 sklasyfikowanych na liście jest aż 21(!) reprezentantów Orlicza: