wtorek, 27 lutego 2018

Ostatnie spotkanie "Gier Bez Prądu"?

Ponad cztery lata temu, fani gier planszowych skupieni wokół Michała Pajka i grupy "Tygiel", zainicjowali cotygodniowe spotkania. Na potrzeby uczestników zostało utworzone wydarzenie "Gry Bez Prądu", w którym informowano o tematyce kolejnych spotkań. Dzięki uprzejmości dyrektora Zespołu Szkół Grzegorza Michnowskiego początkowo odbywały się one na terenie szkoły i w hali sportowej. Niejednokrotnie stoły do gry udostępniała pizzeria działająca w tej hali.

Przez ostatni rok, miejscem spotkań był Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica", gdzie pasjonaci tych gier mieli bardzo dobre warunki do grania. A trzeba wiedzieć, że frekwencja była duża, ponieważ za stołami zasiadało od 15 do 30 osób. To właśnie ta grupa młodych ludzi, zainicjowała w Suchedniowie słynny konwent fantastyki "Jagacon", którego kolejna tegoroczna edycja odbędzie się na terenie Targów Kielce. Organizatorzy suchedniowskich "Gier bez prądu" z przyczyn niezależnych od nich rezygnują z tych spotkań. Jednocześnie zapraszają do SOK "Kuźnica" w sobotę, 3 marca na godzinę 13.00 na ostatnie - 50. spotkanie, na którym udostępnione zostanie ponad 100 gier planszowych. Grupa "Tygiel" nie wyklucza że "Gry Bez Prądu" kiedyś powrócą do Suchedniowa...
Warto kontynuować takie spotkania. Gry planszowe to nie tylko same gry polepszające koncentrację i pamięć, ale spotkania towarzyskie, które zacieśniają więzy i budują pozytywne relacje. Dobrze, że biblioteka publiczna w swojej działalności ma takie spotkania, co daje nadzieję na ich kontynuację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz