niedziela, 4 lutego 2018

Tenisiści STS Orlicz zdominowali mistrzostwa województwa!

W niedzielę, 4 lutego w Wąchocku odbyły się Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Seniorów w tenisie stołowym. Zarówno w rozgrywkach indywidualnych, jak i w deblu oraz mikście, prym wiedli zawodnicy STS Orlicz Suchedniów.
W grze pojedynczej mistrzem województwa został Wiesław Mazurek, który bez problemu przebrnął aż do finału, w którym pokonał po ciekawym meczu kolegę z drużyny Bartosza Majchera 4:2. Na najniższym stopniu podium znalazł się trzeci zawodnik Orlicza Paweł Włodyka, który w półfinale uległ Majcherowi 2:4. Ex aequo brązowy medal zdobył także Bartosz Bilski z PKS Polonii Białogon Kielce. Na wcześniejszym etapie rozgrywek odpadł Piotr Odelski, którego wyeliminował Majcher po wyrównanej walce 3:4.
Również finał debla to była potyczka pomiędzy graczami Orlicza. Mazurek z Odelskim grali przeciwko Majcherowi i Włodyce. Ostatecznie minimalnie, po chyba najbardziej widowiskowym meczu całego turnieju, lepsi okazali się Ci drudzy wygrywając w stosunku 3:2.
Pingpongiści Orlicza triumfowali także w mikście, gdzie zwycięstwo odniósł Paweł Włodyka w parze z Klaudią Znojek (LUKS Radość Porzecze). Brązowe medale w tej kategorii zdobyli Bartosz Majcher z Katarzyną Miśtą (LUKS Radość) oraz Wiesław Mazurek z Magdalena Gaborska (MKS Alit Ożarów).
Tym samym tenisiści Orlicza wracają z Mistrzostw Województwa z pełnym workiem pucharów i medali - 3 złote, 2 srebrne, 3 brązowe - oraz awansem dwóch zawodników na Mistrzostwa Polski Seniorów, które już niedługo odbędą się w Raszkowie. Gratulujemy!