niedziela, 4 lutego 2018

Dwa medale Wiktorii Dąbczyńskiej na Mistrzostwach Polski

W Lubinie odbyły się 54. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elita w badmintonie. W gronie startujących były trzy reprezentantki Orlicza: Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer i Izabela Pajek. Najlepiej wypadła Wiktoria, która zdobyła dwa medale, srebrny w deblu oraz brązowy w singlu. O podium otarły się Zuzanna w singlu i Izabela w deblu.
Gry podwójne:
Wiktoria/Aleksandra Goszczyńska w finale spotkały się z Agnieszką Wojtkowską/Anetą Wojtkowską. Rok temu w półfinale badmintonistki z Hubala Białystok w półfinale okazały się lepsze od Wiktorii i Oli. Niestety i tym razem rywalki były lepsze wygrywając 2:0 (-18, -13). Debel Wiktoria/Ola tym razem ze srebrem, a więc za rok powinno być złoto.
Izabela/Wiktoria Adamek przegrały w ćwierćfinale z parą Agnieszka Wojtkowska/Aneta Wojtkowska 0:2 (-18, -12), co dało im miejsca w przedziale 5-8.
Zuzanna/Aneta Niklas w meczu o wejście do ćwierćfinału trafiły na turniejową "jedynkę" Kornelię Marczak/Magdalenę Witek i przegrały 0:2 (-15, -16), kończąc mistrzostwa w przedziale miejsc 9-16.
Gry pojedyncze:
Wiktoria w półfinale przegrała z Joanną Stanisz 0:2 (-14, -14) i ostatecznie zdobyła brązowy medal. Przypominam, że w ubiegłym roku Wiktoria pokonała tę zawodniczkę w półfinale i sięgnęła wtedy po złoto, a więc Stanisz w tym roku wzięła rewanż. 
Zuzanna w ćwierćfinale przegrała z Kamilą Augustyn 0:2 (-11, -10) i została sklasyfikowana w przedziale miejsc 5-8.
Mikst:
Izabela/Radosław Wróbel raczej niespodziewanie przegrali pojedynek o wejście do ćwierćfinału z parą Michał Szymczak/Małgorzata Janiaczyk 1:2 (13, -12, -18), co dało im miejsca w przedziale 9-16.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz