niedziela, 25 lutego 2018

Dzisiaj premiera opery z udziałem Pawła Żołądka

W dniu wczorajszym informowałem o laureatach plebiscytu "Człowiek Roku 2017" w województwie świętokrzyskim. W kategorii Kultura, w powiecie skarżyskim pierwsze miejsce zajął Paweł Grzegorz Żołądek - artysta tancerz, choreograf. Nagrodę w jego imieniu odebrał ojciec Dariusz Żołądek, ponieważ Paweł w tym samym czasie uczestniczył w próbie generalnej opery "Unverhofftes Wiedersehen".
Dzisiaj w austriackim teatrze odbywa się premiera wspomnianej opery, w której w jednego z głównych charakterów ,,Mathiasa'' wciela się Paweł Żołądek. Artysta związany na stałe z jednym z największych teatrów muzycznych w Europie Landes Music Theater Linz Austria. W sezonie 2017/2018 obsadzony w produkcjach takich jak: ,,La Rosinda'' - Amor, ,,Eine Nacht In Venedig'' - Traumfigur, ,,Unverhofftes Wiedersehen'' - Mathias.
To nie lada wyzwanie zagranie na scenie jednego z najbardziej cenionych teatrów muzycznych w Europie. Wielu artystów z całego świata współpracuje z Landes Music Theater Linz ceniąc sobie wysoki poziom produkcji artystycznych oraz czołową pozycje w rankingu teatrów musicalowo-operowych na świecie.
Być może nie wszyscy wiedzą, że ten młody tancerz pochodzi z Suchedniowa. Możemy być dumni, że nasz "ziomal" odnosi tak duże sukcesy na arenie międzynarodowej, gdzie w godny sposób reprezentuje Polskę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz