poniedziałek, 5 lutego 2018

Każdy gest nawet najdrobniejszy zmienia świat...czyjś świat...

Ogród marzeń—taki tytuł nosił obraz, który klasa I B ze Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawczynią podarowała rodzinie Państwa Warnke. W dniu 3 lutego w Suchedniowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbył się koncert charytatywny na rzecz rodziny Warnke poszkodowanej podczas ubiegłorocznych sierpniowych nawałnic.

Nie zastanawialiśmy się długo. W czasie uroczystości Dnia Babci i Dziadka wspólnie stworzyliśmy kolorowe, wesołe, pastelowe dzieło. W naszym ogrodzie kwitły kwiaty, czerwona biedronka przechadzała się po soczystej trawie, zajączek kicał cały uśmiechnięty---no w końcu w ogrodzie marzeń dzieje się wiele. Pan Jarosław Jędrzejski zadbał o oprawę naszego dzieła.
W sobotnie popołudnie nasz obraz trafił do rąk Państwa Warnke. Nagrodą dla nas był uśmiech na twarzach członków rodziny, serdeczne uściski, łzy wzruszenia. Mamy nadzieję,że obraz zawiśnie nad komputerem, o którym marzy Krzysztof, syn Pana Antoniego i Pani Małgorzaty.
Staramy się wcielać w życie maksymę: Lepiej jest dawać niż brać, bo nie jest ważne, że się daje, tylko, że się o kimś myśli. I chyba nie bez powodu zostaliśmy laureatami plebiscytu na najsympatyczniejszą klasę w powiecie.
Klasa I b
z wychowawczynią Ewą Jędrzejską


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz