piątek, 2 września 2016

Urząd Miasta na Pasterniku?

Z początkiem nowego roku szkolnego powrócił temat Szkoły Podstawowej nr 1. Pisaliśmy wielokrotnie o nieprzystosowaniu budynku szkolnego zgodnie z zasadami przeciwpożarowymi. Ponieważ do dzisiaj nic się nie zmieniło w tym temacie, pewnie kontrolę przeprowadzi straż pożarna i posypią się kary.
W miesiącu wrześniu radni podejmą decyzję, co dalej ze szkołą. Burmistrz chce przenieść uczniów z personelem do gimnazjum. Szkoła przy ulicy Szarych Szeregów przeszłaby generalny remont, łącznie z termomodernizacją. W najbliższych dniach dojdzie do spotkania władz miasta z rodzicami dzieci uczęszczających do szkoły na Pasterniku, na którym być może dojdzie do porozumienia, kiedy szkoła zostanie przeniesiona do nowej siedziby - czy w tym roku kalendarzowym, czy w przyszłym.
Burmistrz bierze pod uwagę różne warianty zagospodarowania budynku przy ulicy Ogrodowej, jeden z nich to przeniesienie tam opieki społecznej lub Urzędu Miasta i Gminy. Tak czy owak czekają nas spore zmiany nie tylko w oświacie.

5 komentarzy:

 1. To jest ten pomysł na oświatę, na szkołę XXI w.?
  Co z pieniędzmi wydanymi na plany rozbudowy?

  OdpowiedzUsuń
 2. to jakiś prima aprilis jest? chociaż ja patrząc na te władze to mogę uwierzyć, że oni tak na poważnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaproponowane warianty są wypadkową wiedzy merytorycznej
  i możliwości intelektualnych.

  OdpowiedzUsuń
 4. na spotkaniu się dogadają, w końcu tak popierali burmistrza w czasie wyborów, że inaczej być nie może:)
  ja tylko o 1 pytam, czy pieniądze zebrane na komitet zostały wyrzucone w błoto? jeśli tak to kto poniesie za to konsekwencje?

  OdpowiedzUsuń