poniedziałek, 4 lutego 2019

DWA SREBRNE MEDALE MISTRZOSTW POLSKI WIKTORII DĄBCZYŃSKIEJ

W dniach 31 stycznia - 3 lutego w Gnieźnie odbyły się 55 Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie. Bardzo dobry występ zanotowała Wiktoria Dąbczyńska stając dwukrotnie na podium. W grach pojedynczych Wiktoria kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając wszystkie pojedynki w stosunku 2:0. W finale spotkała się z rewelacyjnie grającą Kamilą Augustyn (SKB Suwałki), z którą po niezwykle wyrównanej grze przegrała 0:2 (-19, -19).  Tytuł wicemistrzyni Polski i srebrny medal dla Wiktorii.

Jeszcze większe emocje były w deblu, gdzie Wiktoria grała w parze z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa). Sytuacja była podobna do gier singlowych, ponieważ po drodze do finału dziewczyny wygrywały mecze do zera. Spotkanie finałowe było ozdobą tych mistrzostw. W pierwszym secie Agnieszka i Agata Wojtkowskie (Hubal Białystok) przegrały z Wiktorią i Aleksandrą 20:22, ale w dwóch kolejnych były już lepsze wygrywając 21:17 i 25:23. Decydujący trzeci set został rozstrzygnięty dopiero na przewagi. Tym samym Wiktoria zdobyła drugi tytuł wicemistrzyni Polski i drugi srebrny medal.
W mistrzostwach grała również Aleksandra Pająk, która w grze pojedynczej przegrała wejście do ćwierćfinału z późniejszą brązową medalistką Karoliną Władzińską (Legia Warszawa) 0:2 (-13, -20). W końcowej klasyfikacji zajęła miejsce w przedziale 9-16. W deblu Aleksandra grała w parze z Aleksandrą Kiryluk (ABRM Warszawa). Niestety przegrały w pierwszej rundzie z Dominiką Cygan/Magdaleną Okupniak (AZS Łódź) 1:2 (13, -16, -16).
O krok od medalu był Marcin Wnuk w mikście. Grając z Katarzyną Kutacha (Start Widełka) przegrali w ćwierćfinale z późniejszymi mistrzami Pawłem Pietryja (Plesbad Pszczyna)/Agnieszką Wojtowską (Hubal) 0:2 (-14, -14). Ostatecznie para Marcin/Katarzyna zajęli miejsce w przedziale 5-8. W deblu grając z Michałem Kaźmierczakiem nie przeszli eliminacji.