fot. Kamil Garbala. |
Multimedialne widowisko wykorzystujące zalety projektora cyfrowego, było swoistym przeglądem najpiękniejszych piosenek polskich ostatnich dziesięcioleci. Przeboje w wykonaniu artystów, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiej muzyki rozrywkowej, pojawiły się na ekranie sali widowiskowej SOK. Na scenie wystąpili wokaliści związani, albo przez miejsce zamieszkania, albo pochodzenie, czy po prostu sentyment z Suchedniowem. Na tydzień przed świętem zakochanych, głównym lajtmotiwem koncertu była oczywiście miłość. Jako, że miłość ma wiele odcieni, było nie tylko lirycznie, nostalgicznie i nastrojowo, ale też żartobliwie i na luzie,. Obok piosenek o miłości minionej jak „Pamiętasz byłą jesień” (którą wykonała Oliwia Kałuża), były również utwory drapieżne jak „Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk(w wykonaniu Katarzyny Michty – Połeć). Przegląd kilku dekad w piosence polskiej sięgał roku 1934, z którego pochodziła piosenka „Zimny Drań” z repertuaru Eugeniusza Bodo (wykonana brawurowo przez Bartosza Witkowskiego, który okrasił swój występ tańcem scenicznym i dowcipną stylizacją). Poza wokalistami na scenie pojawili się również tancerze: Anna Wojdan i Piotr Sykulski, którzy zilustrowali, namiętnym i niezwykle nastrojowym tangiem, trzy z siedemnastu zaprezentowanych piosenek. Poza wykonaniami na żywo, kilka piosenek wybrzmiało w oryginale, na czele z tytułową piosenką koncertu - z repertuaru Czesława Niemena – piosenką pt.: „Jednego serca” do słów wiersza Adama Asnyka, o tym samym tytule. Teledysk do tego utworu jest osobnym dziełem sztuki wideoklipu i biorąc pod uwagę to, że powstał w roku 1969 r. robi kolosalne wrażenie jako swoisty kanon/wzorzec, tego jak, przy użyciu minimalnych środków wyrazu, uzyskać maksymalny efekt dramaturgiczny. „Jednego serca trzeba mi” śpiewał Czesław Niemen i ta tęsknota, mająca w sobotę nieco szerszy wymiar, znalazła odzwierciedlenie w finale koncertu, który poświęcony został idei przywrócenia nam jako społeczeństwu „jednego serca”. Była to, jak powiedział prowadzący koncert Emil Tokarczyk : „Podróż w poszukiwaniu jednego serca”, z nadzieją na odnalezienie poczucia wspólnoty. Ta próba zaowocowała wspólnym śpiewaniem. Ostatnią piosenkę (bardzo współczesną, bo powstałą w 2018 roku) z repertuaru Pawła Domagały zatytułowaną „Weź nie pytaj”, publiczność odśpiewała wspólnie z wykonawcami.
W ten zimny, sobotni wieczór, ponownie potwierdziły się słowa Jeremiego Przybory, że piosenka jest dobra na wszystko. Publiczność doskonale się bawiła, a na koniec hojnie zapełniła puszkę WOŚP. Zamiast biletów przeprowadzono bowiem ostatnią już w tym roku zbiórkę pieniędzy, która została przeprowadzona zgodnie z hasłem koncertu. Serca publiczności i wykonawców tego wieczoru biły jednym rytmem.
Na scenie wystąpili: Oliwia Kałuża – wokalistka z Kielc (śpiew, stylizacje) Katarzyna Michta – Połeć – wokalistka z Suchedniowa (śpiew, śpiew a capella), Bartosz Witkowski – wokalista pochodzący z Suchedniowa (śpiew, taniec, stylizacje), Emil Tokarczyk - prowadzący koncert (wykonał trzy piosenki), tancerze – Anna Wojdan i Piotr Sykulski – zatańczyli trzy zjawiskowe tanga.
Całość przygotował - zmontował materiał video i udźwiękowił, nieoceniony tytan cichej pracy twórczej - Paweł Zubińki, a pomagał mu w realizacji koncertu, jego wierny druh – Roman Nieczajew.
Serdecznie dziękujemy publiczności za liczną obecność, a wszystkim wymienionym powyżej za aktywny udział w realizacji koncertu.
Koncert „JEDNEGO SERCA”
1. Com uczynił – Czesław Niemen - oryginał
2. Czas nas uczy pogody – Grażyna Łobaszewska – Oliwia Kałuża
3. Zimny Drań – E. Bodo – Bartek Witkowski
4. Pamiętasz była jesień – Sława Przybylska – Oliwia Kałuża
5. Brzydcy – K. Prońko – Katarzyna Michta - Połeć
6. Byłaś serca biciem – A. Zaucha - Bartek Witkowski
7. Nigdy nie zapomnę - Maciej Balcar - oryginał
8. Wybieram Cię – Anna Szarmach - Katarzyna Michta - Połeć
9. Nigdy więcej – P. Szczepanik – Bartek Witkowski
10. Trudno nie wierzyć w nic – Raz, dwa, trzy – Emil Tokarczyk
11. Jednego serca – Cz. Niemen - oryginał
12. Krakowski spleen – Kora - Oliwia Kałuża i Bartek Witkowski
13. Jedyne co ma to złudzenia - Czerwona Jarzębina – Emil Tokarczyk (Oliwia Kałuża i Bartek Witkowski - chórek)
14. Babę zesłał Pan – R. Przemyk – Katarzyna Michta - Połeć
15. Nie dokazuj, miła nie dokazuj – M. Grechuta – Emil Tokarczyk
16. Jesteś lekiem na całe zło – K. Prońko – Katarzyna Michta - Połeć
17. Weź nie pytaj - P. Domagała – Wszyscy chóralnie
(więcej zdjęć na fanpage KLIKNIJ)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz