czwartek, 12 kwietnia 2018

Zaproszenie na spotkanie organizowane przez Radę Dzieci i Młodzieży RP

Młodzieżowa Rada Miejska w Suchedniowie  zachęca do  udziału  w spotkaniu organizowanym przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej pn. „Jak to jest być młodym?”. Spotkania dla młodzieży prowadzić będzie Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej z Suchedniowa – Natalia Chrząszcz wspólnie z  Dawidem Bzdrenga. 
Zajęcia zaplanowano na 28 kwietnia w godzinach 10:00 - 17:30 W kwietniu porozmawiajmy o tym jak to jest być młodym w Polsce i czego nam potrzeba, żeby było lepiej. Przyjeżdżamy do Kielc, żeby zapytać Was o to i o wiele więcej.
Zapraszamy do dyskusji w czterech blokach:
Jak to jest być młodym aktywistą? 10:00 - 11:30

Działasz w młodzieżowej radzie? A może w samorządzie szkolnym? Może organizujesz wydarzenia kulturalne? Albo prowadzisz stowarzyszenie? Wystarczy, że po prostu ważne jest dla Ciebie, co dzieje się wokół. Chcemy o tym posłuchać.
Porozmawiajmy o tym jak to jest być młodym aktywistą w Polsce i czego potrzeba, żeby było lepiej. Zapraszamy do dyskusji społeczników, wolontariuszy, aktywistów i osoby związane z kulturą. Jeśli coś tworzycie, pracujecie z ludźmi albo po prostu uważacie społeczeństwo obywatelskie za ważną sprawę, to jest to spotkanie dla Was.
Jak to jest być uczniem? 12:00 - 13:30
Czy szkoła musi być nudna, a lekcje bez sensu? A może jest inaczej - masz świetnych nauczycieli i pomocny samorząd? Podziel się tym z nami. Nie ma znaczenia czy masz piątki czy trójki, czy jesteś w samorządzie i czy umiesz matmę. Chcemy posłuchać Ciebie, bo uczeń to Ty.
Jak to jest mieszkać w małym mieście? 14:00 - 15:30
Życie w Twoim mieście kończy się z godziną odjazdu ostatniego autobusu, a najlepsze co można zrobić to kupić bilet i stąd wyjechać? Aż za dobrze wiesz co to nuda? A może nie chciałbyś mieszkać nigdzie indziej, bo masz tutaj wszystko, czego potrzebujesz? Porozmawiajmy o tym jak to jest mieszkać w małej miejscowości, jakie ma to plusy, minusy i czego potrzeba, żeby mieszkało się lepiej.
Jak to jest być studentem? 16:00 - 17:30
Czy na studiach można się czegoś nauczyć, a na wykładach nie zasypiać? Kto studiuje bezrobocie i co to właściwie znaczy? Czy studiowanie ma jeszcze w ogóle sens? Nie musisz być w samorządzie ani kole naukowym. Możesz mieć warunek. Chcemy posłuchać Ciebie, bo student to Ty.
Prowadzenie: Natalia Chrząszcz, Dawid Bzdrenga
Więcej informacji znajdziesz tu:  https://www.facebook.com/events/1643256832461275/
Miejsce spotkania podamy wkrótce!
Będziemy we wszystkich województwach, pozostałe wydarzenia znajdziesz tutaj:
Dlaczego to wszystko? Piszemy Założenia do Strategii Państwa dla Młodzieży - dokumentu, który wyjaśnia jak państwo powinno obchodzić się z młodymi ludźmi. To co nam powiesz, pomoże dobrze ocenić sytuację i wymyślić trafne rozwiązania. 
Projekt "Młodzież, czyli kto, co, jak i dlaczego? Opracowanie Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej "Erasmus+"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz