poniedziałek, 23 kwietnia 2018

Anna Banaszek na podium w Grójcu

W sobotę, 21 kwietnia suchedniowianka Anna Banaszek uczestniczyła w wyścigu z cyklu ŻTC Bike Race w Grójcu. Do pokonania było 52 kilometry - dojazd do mety oraz dwie rundy po 18 km. Trasa została poprowadzona drogami technicznymi wzdłuż drogi ekspresowej na Warszawę. Teren był płaski oraz bardzo wietrzny. Na pierwszej rundzie peleton został rozerwany. Banaszek została w drugiej grupie. Nie mając nikogo do pomocy samotnie na drugiej rundzie dociągnęła do ucieczki.
Niestety pod ten wiatr straciła dużo sił i gdy dziewczyny poprawiły nie miała sił aby się utrzymać. Do mety dojechała w drugiej grupie. Ostatecznie w kategorii wiekowej K-30, z czasem 1.34,30 zajęła drugie miejsce. Do zwyciężczyni straciła 2 minuty, a kolejną rywalkę wyprzedziła o ponad 9 minut. Dla naszej zawodniczki była to dobra lekcja kolarstwa. Średniej z wyścigu 32,6 km/godz. - można tylko pozazdrościć (przy mojej około 20 km/godz.).