środa, 11 kwietnia 2018

Pewne zwycięstwo tenisistów stołowych Orlicza

W niedzielę, 8 kwietnia tenisiści stołowi Orlicz w meczu o mistrzostwo II ligi zmierzył się na wyjeździe z czwartą drużyną - PKS Polonią Białogon Kielce. Zawodnicy Suchedniowa podeszli do meczu bardzo skoncentrowani i pewni siebie, co wybiło z uderzenia gospodarzy. Na pierwszym stole Bartosz Majcher pokonał w stosunku 3:0 Michała Brachę, a Paweł Włodyka uporał się również 3:0 z Piotrem Kędzierskim.
Na drugim stole równie szybko zwycięstwa odnieśli Piotr Odelski z Maksymem Chudzickim oraz Wiesław Mazurek z Grzegorzem Sosnowskim. Deble także rozstrzygnęli na swoją korzyść gracze Orlicza. Najpierw Majcher z Włodyką odprawili 3:0 parę Bracha/Sosnowski, a chwilę później Odelski i Mazurek wygrali 3:1 z parą Chudzicki/Kędzierski. Po grach deblowych wynik meczu brzmiał 6:0 dla Orlicza. W drugim rzucie gier singlowych było już więcej emocji i walki, a gospodarze starali się zdobyć chociaż honorowy punkt. Długi pojedynek stoczył Włodyka z Brachą. Mimo prowadzenia 2:0 w setach Bracha nie potrafił dokończyć dzieła, Włodyka odwrócił losy meczu i wygrał po pięciu setach. W tym samym czasie Odelski pokonał Sosnowskiego 3:1. Do rozstrzygnięcia dwóch ostatnich pojedynków zawodnicy potrzebowali 5 partii. Na pierwszym stole Bartosz Majcher odniósł zwycięstwo nad Kędzierskim 3:2. Z kolei na drugim za Mazurka do gry wszedł rezerwowy w tym meczu Michał Majcher i po pięciu setach wygrał z Chudzickim. Tym samym Orlicz wygrał na trudnym terenie w Kielcach 10:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi prowadzi w tabeli II ligi. Już w najbliższą sobotę Orlicza czeka wyjazd do Wąchocka, gdzie zmierzy się z tamtejszym Meteorem.