piątek, 16 grudnia 2016

Siatkarze przegrali z mistrzem

W czwartek, 15 grudnia siatkarze Zdrowy Ty Orlicz zmierzyli się Kielcach z obrońcą tytułu drużyną KU AZS UJK. Mistrz ligi okazał się za mocny i wygrał w trzech setach. Gospodarze grali bardzo równo, ale biało-niebiescy podjęli walkę, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. Nasza drużyna w końcówce objęła nawet prowadzenie i była bliska wygrania przynajmniej jednego seta. Jednak kielczanie zachowali więcej zimnej krwi w końcówkach tych setów i mogli się cieszyć z wygranej. Trzeci set akademicy zaczęli mocnym akcentem i objęli prowadzenie 6:1, które przy dobrej zagrywce powiększali już do końca. Po meczu wyróżniono trzech graczy: Kiniorskiego i Wojtachnio z UJK oraz Michała Dziarmagę z Orlicza.
Po rozegraniu sześciu spotkań Zdrowy Ty Orlicz zajmuje w tabeli 3 ligi piąte miejsce. Kolejny mecz dopiero 9 stycznia, w Suchedniowie z Hetmanem Włoszczowa.
KU AZS UJK Kielce - Zdrowy Ty Orlicz 3:0 (25:20, 25:22, 25:13)
Skład: Garbala, Dziarmaga, Erbel, Zatorski, Kosowski, B. Kosowski,  M. Marszałek, Parszowski, Dróżdż, Makuch, Adamczyk oraz Sobolewski i Działowski.