niedziela, 18 grudnia 2016

Złoto i drugi brąz na Mistrzostwach Polski!

Super Team.
W dniu dzisiejszym zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie rozgrywane w Białymstoku. Jak już informowałem wcześniej młodziczki młodsze grajace w składzie: Julia Pająk, Julia Pajek, Joanna Więckowska wywalczyły brązowy medal. W niedzielę zawodniczki Orlicza zdobyły kolejne krążki.
Złoty medal i tytuł mistrzowski zdobyły juniorki, które rok temu były mistrzyniami w kategorii junior młodszy. Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer, Aleksandra Pająk, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba wygrały z Chojnikiem Jelenia Góra 4:1, Unią Bieruń 5:0 i Energią Lubliniec 5:0. Aby tak dalej, z roku na rok suchedniowianki przechodzą z niższej do wyższej kategorii i odnoszą sukcesy.
Brązowy medal przypadł dla młodziczek, grającym w składzie: Julia Pająk, Julia Pajek, Aleksandra Pawlukiewicz, Weronika Zięba. Nasze dziewczęta wygrały z SKB Suwałki i Hubalem Białystok po 3:2, ale przegrały z Feniksem Kędzierzyn-Koźle 2:3 i Unią Bieruń 1:4. Trzecie miejsce należy uznać za sukces, przecież reprezentantki Orlicza były dużo młodsze od rywalek.
Gratulacje dla badmintonistek Orlicza oraz trenerów Aleksandry Dąbczyńskiej i Stefana Pawlukiewicza. W Białymstoku mamy złoto i dwa brązy, a w tym roku badmintoniści Orlicza na Mistrzostwach Polski zdobyli 12 medali, a więc o 5 więcej niż rok temu. Wkrótce szczegółowe podsumowanie roku.