niedziela, 11 grudnia 2016

Wiktoria Dąbczyńska mistrzynią Estonii

W dniach 9-11 grudnia w Tartu rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Estonii Juniorów w badmintonie. W reprezentacji Polski wystąpiły trzy zawodniczki Orlicza Suchedniów: Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer i Izabela Pajek. Bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria, która zdobyła złoty medal w deblu, srebrny w mikście i brązowy w singlu. Zuzanna i Izabela również zagrały dobrze, chociaż w ich przypadku zabrakło troszkę szczęścia do wywalczenia miejsca na podium.
W grze podwójnej Wiktoria grając wspólnie z Aleksandrą Goszczyńską dotarły do finału, gdzie ograły parę Mari Ann Karjus/Kati-Kreet Marran (Estonia) 3:1 (7, -10, 8, 8). Izabela z Wiktorią Adamek przegrały w ćwierćfinale z Karjus/Marran 0:3 (-3, -6, -13).
Drugi finał z udziałem Wiktorii był w mikście. Mając za partnera Roberta Cybulskiego w decydującej rozgrywce, gdzie walka trwała o każdy punkt, minimalnie ulegli parze Carl Harrbacka/Tilda Sjoo (Szwecja) 1:3 (10, -10, -13, -14). W drugiej rundzie odpadła Iza i Zuzia. Izabela grając z Radosławem Wróblem przegrali z Harrbacka/Sjoo 1:3 (8, -4, -8, -8), a Zuzanna z Bartoszem Markiewiczem ulegli parze Radomir Onuchin/Anna Pianzina (Rosja) 1:3 (8, -8, -9, -8).
W grach pojedynczych Wiktoria w półfinale przegrała z Kati-Kreet Marran 1:3 (-6, -8, 8, -7), a Zuzanna w pierwszej turze uległa Białorusince Julii Bitsoukova 0:3 (-8, -10, -9).
Był to bardzo udany rok, jeżeli chodzi o występy naszych badmintonistek w międzynarodowych mistrzostwach poszczególnych federacji. W sześciu turniejach w sumie zdobyły 16 medali. Wkrótce przedstawię statystykę z tych mistrzostw.