sobota, 3 grudnia 2016

Siatkarze bez punktów

Po dobrym rozpoczęciu sezonu, przyszły dwie porażki z rzędu. Tym razem Zdrowy Ty Orlicz przegrał z jednym z faworytów, drużyną Lerko Galeria Ciepło w Skarżysku. W porównaniu do ubiegłego sezonu, rywale tworzą teraz całkiem inny team. Jeżeli chodzi o sam mecz, to biało-niebiescy od samego początku mieli problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem składnej akcji. Pierwszy set gospodarze całkowicie zdominowali i wygrali go bez problemów. O wiele lepiej było w drugim secie, kiedy Orlicz poprawił przyjęcie zagrywki, co zaowocowało prowadzeniem 2-3 punktami. Niestety w końcówce, miejscowi zachowali więcej zimnej krwi i ponownie wygrali. Trzeci set przypominał pierwszy i gospodarze wygrali całe spotkanie 3:0.
Gdzie upatrywać przyczyn porażki? Jak powiedzieli zawodnicy, nie chcą się tłumaczyć, ale niepełny skład z pewnością miał wpływ na przebieg gry. Ponadto mają problem z przygotowaniem do spotkań, ponieważ ich czas do trenowania został ograniczony do 2 godzin tygodniowo(!), a to o wiele za mało, aby dobrze przygotować się do meczów.
Lerko Galeria Ciepła - Zdrowy Ty Orlicz 3:0 (25:15, 25:22, 25:18)
Skład: Jakub Garbala, Rafał Erbel, Bartosz Kosowski, Maciej Kosowski, Michał Dziarmaga, Kamil Dróżdż, Igor Parszowski, Maksymilian Marszałek, Adam Adamczyk, Bartosz Sobolewski, Tomasz Makuch.