wtorek, 5 lutego 2019

BADMINTONIŚCI ORLICZA NA DRUGIM MIEJSCU W POLSCE !

Ministerstwo Sportu i Turystyki udostępniło wyniki współzawodnictwa sportowego, w tym w badmintonie. Klasyfikacja współzawodnictwa powstała w oparciu wyników sportowych wszystkich klubów badmintonowych, których zawodnicy brali udział w turniejach młodzieżowych i juniorskich rangi mistrzostw Polski oraz MMM.

Najlepszym klubem badmintonowym w 2018 roku został UKS Unia Bieruń, który zdobył łącznie 129 punktów. Na drugim miejscu uplasował się MKS Orlicz Suchedniów 114,5, a na trzecim UKS Hubal Białystok 81.
Pośród województw najlepszy wynik uzyskało mazowieckie 292,5 pkt., drugie miejsce zajęło śląskie 247,5, a na najniższym miejscu podium znalazło się dolnośląskie 139,5 pkt. Świętokrzyskie zajęło szóste, uzyskując 123 punkty - na ten dorobek oprócz Orlicza 114,5 złożyło się 7,5 pkt. zawodników bez klubu i 1 pkt. Tęczy Zagnańsk.
W porównaniu z ubiegłoroczną klasyfikacją Orlicz utrzymał drugą lokatę, pomimo, że zdobył o 5,5 pkt. mniej. Natomiast województwo świętokrzyskie spadło z 3 na 6 miejsce, mając 13 punktów mniej.