poniedziałek, 9 października 2017

Old Marinners i Sterna zbierają na łódkę

Nie ma osoby, która by nie słyszała o grupie Old Marinners. Dali się poznać nie tylko ze sceny, ale również z różnorakich akcji charytatywnych i społecznych. Wychodzą z założenia, że zacne idee trzeba i należy wspierać. Grupa jest mocno związana z Towarzystwem Żeglarskim "Sterna", i z nim zapoczątkowała akcję "Łódka Dla Skarżyska", mającą na celu zebranie funduszy na kupno żaglówki.

"Sterna" jest młodą organizacją, która powstała z myślą integracji lokalnego środowiska żeglarskiego, ale także z ideą zwiększenia dostępności żeglarstwa dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Postanowili swoim doświadczeniem dzielić się społecznie z innymi kładąc szczególny nacisk na wykorzystanie edukacyjnych walorów żeglarstwa w pracy z młodzieżą i dziećmi.
Mają na swym koncie szereg inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności, z pośród których największym powodzeniem cieszyła się „Akademia Żeglarstwa” dla dzieci. Zainteresowanie tą inicjatywą było tak ogromne, że kilkukrotnie przekroczyło ilość dostępnych miejsc. Mimo posiadania potencjału ludzkiego borykają się z problemem braku łodzi, dzięki której mogliby swoją ofertą objąć znacznie szersze grono odbiorców.
Postanowili zaproponować społeczności lokalnej, władzom samorządowym, a także firmom i instytucjom projekt „Łódka dla Skarżyska”, dzięki któremu pozyskają łódź do zajęć z dziećmi i młodzieżą, której koszt wynosi około 25 tyś. Liczą, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli, będą mogli spośród dzieci i młodzieży wychować pokolenia doskonałych żeglarzy również z naszego miasteczka. KLIKNIJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz