wtorek, 10 października 2017

Piotr Chmiel pierwszy w rzeszowskim maratonie!

W niedzielę, 8 października odbyła się piąta edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego. W zawodach z powodzeniem wystartował Piotr Chmiel, który w swojej kategorii wiekowej był bezkonkurencyjny i stanął na najwyższym stopniu podium. W klasyfikacji open zajął siódme miejsce.
Mało tego Piotr pokonał tą trasę o 3 i pół minuty szybciej niż rok temu. Czas uzyskany w Rzeszowie jest jego rekordem życiowym na tym dystansie (2.45,38), a to jest równocześnie rekordem Suchedniowa. Gratulujemy!
Piotr Chmiel startując w biegach na terenie całego kraju, jest ambasadorem naszego miasteczka. Warto by Miasto wykorzystało ten fakt. Wszak od dawna wiadomo, że sport jest najlepszą reklamą. Może nasz najlepszy biegacz mógłby startować w koszulce z logo i napisem np. SUCHEDNIÓW, a w zamian otrzymywałby zwrot kosztów dojazdu na zawody. To tylko takie moje przemyślenia (bez uzgadniania ze stronami). Warto się nad tym zastanowić - korzyści z pewnością byłyby obopólne.