niedziela, 22 października 2017

Grali w 9. i przegrali po 100. minutach gry

Dzisiejszym mecz z pewnością na długo zostanie w pamięci suchedniowskich piłkarzy, chociaż będą chcieli o nim jak najszybciej zapomnieć. Orlicz przegrał wygrane spotkanie, ale według obserwatorów tego pojedynku, w dużym stopniu zawdzięczając to sędziom. Do przerwy Orły po rzucie wolnym za faul na Mateuszu Rafalskim, a wykonanym przez Marcina Tacija prowadził 1:0. Po zmianie stron gospodarze doprowadzili do remisu, ale Grzegorz Skarbek ponownie wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.
Wszystko co złe zaczęło dziać się od 90. minuty. Wtedy arbiter pokazał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Pawłowi Jarząbowi i przedłużył czas gry o siedem minut. Po paru minutach Kamil Olszewski zobaczył czerwony kartonik i Orlicz kończył spotkanie w 9. Gospodarze wykorzystali okazję i strzelili dwie bramki, w tym drugą w 10. minucie doliczonego czasu i sędzia zakończył mecz. Zawodnicy i działacze są załamani, jak powiedział jeden z nich - na cholerę grać, kiedy przed meczem można wskazać już zwycięzcę. Panowie głowy do góry, w niedzielę derby!
GKS Rudki - Orlicz 3:2 (0:1)
0:1 Marcin Tacij (28')
1:1 Jakub Zakrzewski (70' k.)
1:2 Grzegorz Skarbek (75')
2:2 Jakub Zakrzewski (91')
3:2 Kacper Wiecha (90' +9')
skład: Robert Bilski - Michał Bator, Marcin Tacij, Kamil Olszewski, Paweł Jarząb - Karol Świtowski (70' Damian Kita), Mateusz Rafalski, Piotr Mądzik  (80' Mateusz Sikora), Hubert Janyst - Tomasz Staszewski (90' Adrian Solnica), Grzegorz Skarbek  (85' Filip Czerwiński)