piątek, 27 października 2017

Uczennice z Trójki i uczniowie z Ostojowa na podium

W środę, 25 października w Zagnańsku został rozegrany Drużynowy Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Na parkiecie rywalizowało 20 drużyn w kategorii chłopców i 19 w kategorii dziewcząt. Grano systemem grupowo pucharowym, według schematu: dwie gry pojedyncze, gra podwójna i dwie gry pojedyncze.
Kapitalny występ zanotowały dziewczęta z Trójki, które grając w składzie: Joanna Więckowska, Emilia Szumielewicz, Alicja Więckowska okazały się bezkonkurencyjne i wywalczyły pierwsze miejsce. Siódma lokata przypadła drużynie z Ostojowa - Maria Obara, Sandra Skarbek - które w ćwierćfinale przegrały z późniejszym wicemistrzem z Zagnańska 2:3.
W rywalizacji chłopców, team z Ostojowa w składzie: Łukasz Zolbach, Szymon Turski, Tymon Obara w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem SP 27 Kielce i wywalczył trzecie miejsce. Natomiast uczniowie z Trójki - Mateusz Więckowski, Jakub Piasta, Oliwier Pirot zajęli piąte miejsce.