czwartek, 12 października 2017

Zaproszenie na promocję książek Zdzisława Adamczyka

Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” - Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach zaprasza na XV spotkanie z cyklu „O Żeromskim od A do Ż”, które odbędzie się w niedzielę, 15 października o godz. 15. Tym razem poświęcone ono będzie promocji książek prof. Zdzisława Jerzego Adamczyka: „Manipulacje i tajemnice. Zagadki późnej biografii Stefana Żeromskiego” oraz Stefan Żeromski „Publicystyka 1920-1925”.
W programie wydarzenia: rozmowa z autorem; fragmenty „Snobizmu i postępu” Stefana Żeromskiego - czyta Alicja Rozborska; utwory muzyczne na motywach rytmicznej prozy Stefana Żeromskiego (Małgorzata „Gocha” Wojciechowska - śpiew, Łukasz Mazur - kompozycje, piano); słowo o akcji „Świętokrzyskie czyta Żeromskiego”, zainicjowanej 1 czerwca br. w Ciekotach przez marszałka Adama Jarubasa;  wystąpienia gości; podpisywanie książek.
Zdzisław Jerzy Adamczyk - profesor filologii polskiej, najwybitniejszy badacz biografii i edytor utworów oraz listów Stefana Żeromskiego. Pochodzący z Suchedniowa. Związany m.in. z Uniwersytetem Warszawskim, Instytutem Badań Literackich PAN, Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Mówi o sobie: Nie jestem zmęczony adorowaniem Żeromskiego. Należy mu się znacznie więcej…
Przed i po spotkaniu możliwość odwiedzenia Dworku Żeromskich pod opieką honorowej kustosz Kazimiery Zapałowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz