wtorek, 17 października 2017

Pięć medali badmintonistów w Lubinie

Świetnie zagrała Aleksandra Pająk na badmintonowym Grand Prix Gold Juniorów w Lubinie. Pokonała dwie wyżej notowane zawodniczki Idę Wiśniewską (Lublin) 2:1 (9, -16, 17) oraz Karolinę Szubert  2:0 (15, 16) i wywalczyła srebrny medal. Drugi medal, tym razem brązowy Ola dorzuciła w deblu. Dobry występ zanotował Miłosz Miernik, który w mikście z Joanną Dorawą (Miastko) w decydującym meczu o trzecie miejsce pokonał mocną parę Nestor Gabrysiak (Sianów) /Hanna Szymańska (Lubliniec) 2:1 (16, -12,:18),a w singlu był ósmy.
W kategorii młodzików Julia Pajek i Julia Pająk wywalczyły medal brązowy, w decydującym meczu o miejsce trzecie wygrały z Anielą Gęsicką (Zalesie)/Joanną Kulawik (Warszawa) 2:0 (11,13). Ponadto Julia Pajek w singlu zajęła miejsce trzecie, przegrywając pojedynek o drugą lokatę z Małgorzatą Muszyńską (Pszczyna) 0:2 (-11, -13). Julia Pająk zakończyła grę na 9 miejscu.
Ten prestiżowy, trudny turniej należy uznać za udany, przywozimy z Lubina 4 brązowe medale i jeden srebrny.