wtorek, 3 października 2017

Cztery razy podium dla badmintonistów Orlicza

W sobotę, 30 września w Ursynowie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów i Młodzików w badmintonie z udziałem przedstawicieli Orlicza. Bardzo dobrze zagrała Aleksandra Pająk, wywalczając dwa pierwsze miejsca. Na podium stanęli jeszcze Weronika Zięba (3 miejsce) i debel Andrzej Pięta/Antoni Strzelec (3 miejsce).
W kategorii U-19, w grach pojedynczych Pająk odniosła komplet zwycięstw, w tym 2:1 (14, -17, 17) z Anetą Gadomską (Akro-Bad Warszawa), która zajęła drugie miejsce. W deblu grając z Zofią Głodowską (AZSWAT Warszawa) pokonały po niesamowitej walce Weronikę Karsznia/Natalię Sidor (Harcownik Warszawa) 2:0 (19, i uwaga do 27).
W kategorii U-15, w singlu Zięba w półfinale przegrała po trzysetowej grze z Julią Miśko (Stare Babice) 1:2 (-14, 19, -15), by następnie ograć w walce o trzecią lokatę Paulinę Wudarską (Iskra Sarbice) 2:1 (12, -18, 0 (!)). W deblu Zięba i Aleksandra Pawlukiewicz zajęły czwartą lokatę. Ponadto Pawlukiewicz w singlu odpadła w ćwierćfinale, przegrywając z późniejszą mistrzynią Magdaleną Łuczak (Hubertus Zalesie Górne).
W deblu Pięta/Strzelec w finale B wygrali z Franciszkiem Derą/Krzysztofem Krajewskim (ABRM Warszawa) 2:0 (17, 18) i zajęli trzecie miejsce. Pięta w grach o miejsca 9-16 wywalczył 10 lokatę, po przegraniu w finale z Tomaszem Buza (Milenium Warszawa). W tej samej grupie, ale w ćwierćfinale Strzelec przegrał z Krajewskim (ABRM) 1:2 (21, -24, -18).