środa, 4 maja 2016

Kanonada na Orliczu

Suchedniowscy kibice we wtorkowe popołudnie byli świadkami kanonady na Orliczu, jakiej nie widzieli od 11 lat. Ostatni raz osiem bramek padło na naszym boisku 15 października 2005 roku, kiedy Orlicz w meczu o mistrzostwo IV ligi przegrał z Kolporterem Koroną II 1:7.
Od pierwszego gwizdka sędziego biało-niebiescy ruszyli do przodu i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Pierwsza bramka padła po wyrzucie piłki Mateusza Sikory z autu do Mariusza Galusa, który umieścił ją w siatce. Dwanaście minut później Marek Banaczkowski został sfaulowany w polu karnym, a Dariusz Górecki pewnie wykorzystał karnego. Jeszcze przed przerwą po kontrze wyprowadzonej przez Damiana Kitę i Galusa, ten ostatni strzelił gola.
Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Tym razem popisową kontrę przeprowadzili Krzysztof Rzeszowski z Kitą i było już 4:0. Goście w tym momencie ruszyli bardziej otwarcie do przodu i zdobyli dwie bramki, ale na więcej ich nie było stać. Natomiast biało-niebiescy za sprawą Skarbka (asysta Rzeszowski) i Rzeszowskiego (asysta Piotr Mądzik) zdobyli jeszcze dwa gole.
Orlicz - Polanie Pierzchnica 6:2 (3:0)
1:0 Mariusz Galus (10')
2:0 Dariusz Górecki (22' k.)
3:0 Mariusz Galus (32')
4:0 Damian Kita (54')
4:1 Jakub Majewski (69')
4:2 Jakub Majewski (79')
5:2 Grzegorz Skarbek (83')
6:2 Krzysztof Rzeszowski (85')
Orlicz: Michał Ścisłowicz - Paweł Jarząb, Dariusz Górecki, Mateusz Sikora, Robert Notzel (88' Daniel Kaczmarski) - Damian Kita (80' Piotr Mądzik)Krzysztof Rzeszowski, Mariusz Galus (64' Grzegorz Skarbek), Maciej Banaczkowski, - Maciej NowakMarek Banaczkowski (85' Patryk Relidzyński).