Budowa SP nr 2. |
Członkowie Prezydium Rady Narodowej w Suchedniowie w 1960 roku: Stanisław Krogulec - przewodniczący, Zygmunt Pasek - sekretarz i członkowie: Stefan Adamczyk, Przemysław Pajek. Przewodniczący Komitetu Redakcyjnego Radiowęzła - Antoni Dunkowski. Na kierownika Urzędu Stanu Cywilnego powołano Zygmunta Paska.
W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 1000-lecia Polski powołano Osiedlowy Komitet Państwa Polskiego. Zatwierdzono założenia projektowe na budowę zalewu w Suchedniowie sporządzone przez Wojewódzkie Biuro Projektów w Kielcach. Przez Suchedniów przebiega trasa wyścigu kolarskiego "Szlakiem Walki płk. Skopenko".
Przekazano w zarząd i użytkowanie Zarządowi Klubu Sportowego "Orlicz" przy ZWK "Marywil" stadion sportowy wraz z budynkiem i urządzeniami sportowymi, z zastrzeżeniem, że w budynku oprócz zadań z zakresu sportu, ma być miejsce na zharmonizowanie całego odcinka pracy kulturalno - oświatowej osiedla. Rozpoczęto budowę domu towarowego przy ul. Handlowej.
Powzięto decyzję rozpoczęcia budowy szkoły Pomnika Tysiąclecia. Uchwalono, że uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się 7 listopada, puszkę na akt erekcyjny wykonają Zakłady Metalowe. Na uroczystość zaprosi się sekretarza Wachowicza, kuratora Pawełczyka oraz powiatowe władze partyjne i rządowe. Należy też poprosić Polskie Radio o nagranie przebiegu uroczystości i zakupić Złotą Księgę, do której wpisze się akt erekcyjny i nazwiska osób, które przyczyniły się do powstania inwestycji oraz historię budowy.
W grudniu 1960 r. na przewodn. Prezydium RNO powołano Władysława Działaka na zastępcę Stefana Adamczyka. (zapiski Franciszka Gładysza).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz