niedziela, 13 października 2019

ORLICZ WYGRAŁ DRUGI MECZ I OPUŚCIŁ OSTATNIE MIEJSCE W TABELI

Strzelec gola Marcin Tacij.
Dzisiejsze spotkanie Orlicza z Wierną należało do ważniejszych w tej rundzie. Biało-niebiescy nie zawiedli i zdobyli pełną pulę. Od pierwszego gwizdka sędziego wykazywali większą aktywność na murawie, co jeszcze w pierwszej połowie przyniosło prowadzenie. Po kontrze, Tomasz Raczyński wypuścił Tomasza Staszewskiego, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie orły dalej dążyły do poprawienia wyniku. Po rzucie rożnym wykonanym przez Piotra Grzejszczyka piłka trafiła do Marcina Tacija i na tablicy wyników było 2:0. Jednak goście po rzucie wolnym złapali kontakt bramkowy, a piłka uderzona z 30 metrów wpadła w samo okienko bramki.
Ostatnie słowo należało do biało-niebieskich. Kontra w wykonaniu Mateusza Kokoszy, prostopadła piłka do Damiana Kity, a ten ustala wynik meczu. Najważniejsze, że Orlicz odniósł drugie zwycięstwo i oddał czerwoną latarnię. - Dzisiaj piłkarze pokazali serce i charakter, w tym niełatwym meczu. Wierna to zespół doświadczony, mocny fizycznie. Nasi piłkarze chociaż byli niżsi o głowę od rywali, to jednak pokazali, że potrafią walczyć. Goście zagrażali nam tylko ze stałych fragmentów gry i po takim straciliśmy bramkę. Mam nadzieję, że jest to przełamanie, które przyszło w odpowiednim momencie. Przed nami do zdobycia jeszcze 15 punktów i trzeba wszystko zrobić, aby z tego zagarnąć jak najwięcej. Podkreślam, że chłopcy potrafili się w tak trudnym momencie podnieść z kolan. Teraz mamy wyjazd do Nowin, nie będzie łatwo, ale powalczymy - podsumował spotkanie trener Mariusz Arczewski.
Orlicz - Wierna Małogoszcz 3:1 (1:0)
1:0 Tomasz Staszewski (21')
2:0 Marcin Tacij (57')
2:1 Mateusz Rejowski (66')
3:1 Damian Kita (90'+2')
Orlicz: Adrian Sitek - Michał Bator, Marcin Tacij, Łukasz Boleń (90+3 Konrad Kotte)Karol Świtowski - Tomasz Raczyński (75' Damian Kita), Piotr Solnica, Tomasz Staszewski (83' Paweł Jarząb), Adrian Niewczas - Mateusz Tumulec (90' Gerard Strzelec), Piotr Grzejszczyk (70' Mateusz Kokosza).