czwartek, 17 października 2019

SUCHEDNIOWSCY CYKLIŚCI NA MEDAL!!!

Medaliści: Michał, Tomek, Jakub.
Świętokrzyska Liga Rowerowa zakończyła sezon. W dziesięciu wyścigach MTBCross Maraton rywalizowali reprezentanci Suchedniowskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Wiodło im się różnie, były zwycięstwa, ale i zdarzało się nie ukończyć wyścigu. Walczono w upale i w deszczu. Pokonywali trasy po asfalcie, ale większość to bezdroża, niejednokrotnie nawet strumyki i rzeczki.
Nasz Suchedniów towarzyszył suchedniowskim cyklistom, zamieszczając ich wyniki. W końcowym rozrachunku najlepiej wypadł Tomasz Kutwin, który zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (M 6). Jednak najwartościowszy wynik uzyskał Michał Gałczyński. W najliczniejszej i najmocniejszej konkurencji "Fan" (126 sklasyfikowanych) w swojej kategorii wiekowej (M 3) był drugi, a open piąty. Odnotowaliśmy jeszcze jedno miejsce na pudle. Jakub Przeworski w kategorii F 0 był również drugi. Gratulacje dla medalistów, jak i pozostałych suchedniowskich cyklistów i jedynaczki Małgorzaty Bieniek. W klasyfikacji drużynowej SSC zajęło 9. miejsce (8805) na 22 drużyny. Pewnie, że dawniej było lepiej, nawet bywało miejsce na podium. Ale trzeba wiedzieć, że wielu kolarzy startujących wcześniej w naszych barwach przeszło do innych zespołów. Jeszcze raz gratulacje i do zobaczenia na trasach za rok. O tym, że warto się ścigać i niekoniecznie wygrywać, świadczy nagroda dla Tomasza Piasty. Podczas zakończenia, została wylosowana nagroda od głównego sponsora cyklu - rower SCOTT ufundowany przez sklep ROWER-SPORT Kielce. Oczywiście nagrodę odebrał Tomasz Piasta(!).