niedziela, 9 czerwca 2019

ORLICZ ŚWIĘTOWAŁ AWANS DO IV LIGI

Chociaż piłkarze Orlicza mieli zapewniony awans do 4 ligi już wcześniej, to dopiero dzisiaj w ostatnim meczu przed własną widownią świętowali ten sukces. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes Justyna Wierzbińska odebrała gratulacje i puchar od prezesa Zenitu.
Pierwsza polowa spotkania wyrównana, a nawet z lepszymi sytuacjami podbramkowymi stworzonymi przez gości. W tym okresie najlepszą okazję na strzelenie bramki miał Mateusz Kokosza, ale w ostatniej chwili obrońca Zenitu zdjął mu piłkę z nogi. Mało tego przyjezdni w 33. minucie strzelili gola, ale był ze spalonego. W drugiej połowie, biało-niebiescy zmotywowani przez trenera Mariusza Arczewskiego (portal Historia Świętokrzyskiej Piłki Nożnej) ruszyli do przodu i po minucie gry Tomasz Staszewski wyprowadził orłów na prowadzenie.  Nie minęła godzina pojedynku, gdy za sprawą Mateusza Tumulca Orlicz prowadził już 2:0. Kolejne bramki Mateusza Kokoszy i Piotra Solnicy na tyle uśpiły czujność naszej drużyny, że Zenit zanotował trafienie. W końcówce spotkania oba zespoły zaliczyły jeszcze po jednym golu, ale wygrana Orlicza nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Warto odnotować debiut utalentowanego juniora młodszego Kacpra Tumulca. Ten niespełna szesnastoletni piłkarz chociaż zagrał tylko kwadrans, to zaprezentował się z bardzo dobrej strony, nie czując żadnego respektu przed dużo starszymi przeciwnikami.
A po meczu było fetowanie awansu. Były gratulacje, medale, szampan. Kibice w czasie spotkania i po jego zakończeniu mogli skosztować kiełbaski z rusztu i bigosu. Gratulacje dla zawodników, trenera i działaczy!
Orlicz - Zenit Chmielnik 5:2 (0:0)
1:0 Tomasz Staszewski (46')
2:0 Mateusz Tumulec (54')
3:0 Mateusz Kokosza (65')
4:0 Piotr Solnica (75')
4:1 Łukasz Gągorowski (80')
5:1 Mateusz Kokosza (85')
5:2 Arkadiusz Rogala (87')
skład: Mateusz Ubysz - Grzegorz Skarbek, Łukasz Boleń, Paweł Jarząb, Adrian Niewczas (58' Albert Bujakowski) - Piotr Grzejszczyk (46' Michał Stawiak), Mateusz Tumulec (58' Damian Kita), Piotr Solnica (75' Kacper Tumulec), Tomasz Raczyński (67' Marek Banaczkowski) - Tomasz Staszewski, Mateusz Kokosza