poniedziałek, 3 czerwca 2019

CZTERY MEDALE SENIORÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI W BADMINTONIE

W Częstochowie zostały rozegrane 40. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów, będące jednocześnie kwalifikacjami do kadry Polski na zbliżające się mistrzostwa świata, które odbędą się w tym roku w katowickim spodku w dniach 4-11 sierpnia. W zawodach wystąpiła mocna reprezentacja Suchedniowa: Agata Kornacka, Karolina Wikło, Joanna Fidos, Monika Janduła, Jacek Persona, Stanisław Wikło, Zbigniew Przyjemski, Grzegorz Miernik, Tomasz Stopa, Marek Gałczyński.

Był to udany start, ponieważ wywalczyli cztery medale i cztery kwalifikacje do kadry. W kategorii wiekowej DM 3, w deblu Marek Gałczyński i Tomasz Stopa w finale ulegli parze Maciej Piekło/Artur Tukendorf 0:2 (17:21, 25:27). Drugie miejsce i srebrny medal to kolejny sukces tej pary deblowej. W kategorii MX 44, Stanisław Wikło i Maria Brzeźnicka przegrali w półfinale miksta z Wojciechem Romańczukiem/Ewą Golańską 0:2 (8:21, 19:21) i ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Joanna Fidos i Monika Janduła w DK 0, zajęły w grupie drugie miejsce, co jest równoznaczne z brązowym medalem. Podobnie Zbigniew Przyjemski i Stanisław Wikło w DM 4, którzy również wywalczyli brązowy krążek.
Powołania do kadry Polski przed zbliżającymi się mistrzostwami świata otrzymali: Marek Gałczyński, Tomasz Stopa, Zbigniew Przyjemski, Stanisław Wikło. Gratulujemy!