piątek, 14 września 2018

ODBYŁ SIĘ KOLEJNY MEMORIAŁ CIOSKA I KUTWINA

W sobotę, 8 września w suchedniowskiej hali sportowej odbyła się kolejna edycja Memoriału Marka Cioska i Romana Kutwina w badmintonie. Tegoroczna rywalizacja była przeprowadzona w kategorii elita i juniora młodszego. W zawodach uczestniczyło 78 zawodniczek i zawodników, w tym wielu utytułowanych jak chociażby wicemistrzyni Polski Joanna Stanisz.
Przed rozpoczęciem gier, uczczono minutą ciszy pamięć Cioska, Kutwina i Stefana Pawlukiewicza. Reprezentanci Orlicza nie zawiedli i stawali na podium w obu kategoriach. Najlepiej zagrała Zuzanna Glijer stając na pudle na każdym stopniu - wywalczyła pierwsze (mikst), drugie (debel) i trzecie (singiel) miejsce. 
Wyniki elita
W mikście Zuzanna Glijer z Jackiem Kołumbajew w finale wygrali 2:1 z Adamem Szolc/Kornelią Marczak i stanęli na najwyższym stopniu podium. W półfinale Zuzanna i Jacek wyeliminowali inną parę suchedniowską Marcin Wnuk/Katarzyna Zięba, która ostatecznie zakończyła turniej na trzecim miejscu.
W grach podwójnych Zuzanna Glijer w parze z Anetą Niklas dotarły do finału, gdzie przegrały po wyrównanym pojedynku z reprezentantkami Plesbad Pszczyna. Natomiast Marcin Wnuk z Michałem Kaźmierczakiem również przegrali w finale i zajęli ostatecznie drugą lokatę.
W grach pojedynczych Zuzanna Glijer przegrała w półfinale z późniejszą triumfatorką Joanną Stanisz i wywalczyła trzecią lokatę.
Pozostali reprezentanci Orlicza nie wyszli z grup: w singlu Miłosz Miernik, Katarzyna Zięba, Aleksandra Pająk, w deblu Pająk/Zięba oraz Izabela Pajek, w mikście Miłosz Miernik/Izabela Pajek, Aleksandra Pająk.
Wyniki junior młodszy
W grach pojedynczych Julia Pajek w finale przegrała z rozstawioną z numerem jeden Weroniką Górniak i zajęła drugie miejsce. Weronika Zięba była trzecia, po przegranym półfinałowym pojedynku z Julią 1:2. Antoni Strzelecki w półfinale trafił na późniejszego zwycięzcę i przegrał w dwóch setach, co dało mu trzecią lokatę.
W grach podwójnych Andrzej Pięta/Antoni Strzelec w finale ulegli turniejowej jedynce z Warszawy i zakończyli zawody na drugim miejscu.
Pozostali nie wyszli z grup: w singlu Julia Pająk, Oliwia Kocz, Bartosz Dulemba, Andrzej Pięta, Łukasz Zolbach, Igor Jabłoński, w deblu Julia Pająk/Julia Pajek, Oliwia Kocz/Weronika Zięba, Igor Jabłoński/Łukasz Zolbach, Bartosz Dulemba, w mikście Igor Jabłoński/Joanna Więckowska, Andrzej Pięta/Weronika Zięba, Jan Frańczak/Julia Pajek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz