niedziela, 19 sierpnia 2018

Suchedniowianie w biegach Wtórpolu

W dniu dzisiejszym na Rejowie odbyły się tradycyjne biegi pod marką Wtórpolu. Uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse - 10 kilometrów i w półmaratonie - które częściowo przebiegały na terenie naszej gminy. Warunki atmosferyczne nie były łatwe, ponieważ było bardzo gorąco. Mimo tego bieg na "Dyszkę" ukończyło 150 uczestników. Zwyciężył Sergii Okseniuk (Ukraina) w czasie 31,48. Z naszych najszybciej pobiegł Gerard Magdziarz, ale na podium stanęła tylko Justyna Żołądek w swojej kategorii wiekowej.

W półmaratonie (21,096km) na mecie zameldowało się 256 biegaczy. Triumfował Hillary Kimaiyo (Kenia) - 1.06,51, z naszych najszybciej trasę pokonał Kamil Jasiński. W porównaniu z poprzednimi latami, na starcie stanęło mało zawodniczek i zawodników z Suchedniowa.