niedziela, 26 sierpnia 2018

Rekordowe biegi na Kruku

W niedzielę, 26 sierpnia w Suchedniowie odbyły się biegi o "Puchar Kruka". Już po raz szósty rywalizowano na trasach prowadzących drogami wśród lasów. Organizatorzy tradycyjnie przygotowali dwa dystanse, na 5 i 11 kilometrów. Mimo padającego deszczu na starcie stanęło 180. uczestników, na krótszej trasie rywalizowało ich 85, a na dłuższej 95. Pomimo deszczowej aury, ustanowiono nowe rekordy obu dystansów.
Na 5 kilometrów zwyciężył Tomasz Gawroński (Jędrzejów) z czasem 16,02. Na kolejnych miejscach uplasowali się Damian Kutera (Dąbrowa) 16,09 i Bartłomiej Tworek (Opatów) 16,20. Z suchedniowian najszybciej trasę pokonał Damian Orzechowski 18,48, który był 12. Jedno miejsce wcześniej finiszowała pierwsza kobieta Małgorzata Czarnota 18,47, a najszybszą suchedniowianką była Karolina Gałczyńska-Szymczyk, która z czasem 25,17 zajęła 45. miejsce.
Na 11 kilometrów zwyciężył Michał Bąk (Chełmce) 37,11, co jest nowym rekordem na tym dystansie (lepszym o 1 sekundę! od poprzedniego). Drugie miejsce wywalczył Piotr Sztandera (Parszów) 38,45, a trzecie Piotr Chmiel (Mostki) 38,59. Jako pierwszy suchedniowianin finiszował Kamil Jasiński z czasem 43,57. Najszybszą kobietą była Olga Pierzak (Morawica) 43,52, a Izabela Materek najszybsza suchedniowianka uzyskała czas 56,42.
Wszyscy uczestnicy jeszcze przed zawodami otrzymali pakiety startowe, a po zakończonym biegu pamiątkowe medale. Najlepszym burmistrz Cezary Błach wręczył puchary i nagrody rzeczowe. Wkrótce przedstawię klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych.