niedziela, 3 grudnia 2017

Złoto i srebro na Mistrzostwach Polski!

Od piątku, 1 grudnia w Białymstoku rozgrywane są Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików. Kapitalny występ zanotowały nasze drużyny zdobywając złoto i srebro. Na najwyższym stopniu podium stanęły juniorki grające w składzie: Wiktoria Dąbczyńska, Aleksandra Pająk, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba.
W finałowej rozgrywce odniosły komplet zwycięstw, wygrywając kolejno z Yonex Team Lublin 4:1, Hubalem Białystok 5:0, Energią Lubliniec 4:1 i w decydującym pojedynku z Unią Bieruń 3:1. Punkty na wagę tytułu mistrzowskiego zdobyły Wiktoria i Iza w deblu, więc nie musiano grać drugiego debla, ponieważ sprawa pierwszego miejsca została rozstrzygnięta na korzyść suchedniowianek.
Młodziczki grały w składzie: Julia Pająk, Julia Pajek, Weronika Zięba, Aleksandra Pawlukiewicz. Dziewczęta rozpoczęły bardzo dobrze wygrywając swoją grupę, po ograniu Hubala 5:0 i Badmintona Stare Babice 3:2. W finale nie dały rady Unii, przegrywając 0:3. Ostatecznie stanęły na drugim stopniu podium.
To już 137 i 138 medal zdobyty przez sekcję badmintona Orlicza na zawodach rangi Mistrzostw Polski. Gratulujemy zawodniczkom i trenerom Aleksandrze Dąbczyńskiej i Stefanowi Pawlukiewiczowi kolejnego złota i srebra, co jest równoznaczne z tytułami mistrza i wicemistrza Polski.