niedziela, 17 grudnia 2017

Dwa złote, srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów dla Orlicza!

W dniach 15-17 grudnia w Kępnie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Polski w badmintonie w kategorii juniorów i młodzików młodszych. Reprezentanci Orlicza rywalizowali w gronie juniorów.
Bardzo dobry występ zanotowała Wiktoria Dąbczyńska, która wywalczyła dwa złote medale! W singlu w finale pokonała turniejową "1" Olgę Miksza (ABRM Warszawa) 2:0 (12, 13). Warto w tym miejscu podkreślić, że Wiktoria w całym turnieju nie straciła żadnego seta.
Wiktoria Dąbczyńska z Aleksandrą Goszczyńską (Milenium Warszawa) w deblu sięgnęły po złoty medal. W finale wygrały z Izabelą Pajek i Wiktorią Adamek (Ząbkowice Dąbrowa Górn.) 2:0 (11, 3). A więc za gry deblowe złoto i srebro dla Orlicza!
W mikście Izabela Pajek z Radosławem Wróblem (Vol-Trick Kępno) dotarli do półfinału, gdzie przegrali z Konradem Płoch (Start Widełka)/Aleksandrą Goszczyńską (Milenium) 0:2 (-18, -19). Trzecie miejsce i brązowy medal dla Izy i Radosława.
Miłosz Miernik z Joanną Dorawa (Lednik Miastko) przegrali pojedynek o wejście do ćwierćfinału z Adrianem Koc/Urszulą Trusińską (Badminton Club Marki) 0:2 (-17, -20), co dało im miejsca w przedziale 9-16.
W singlu Miłosz Miernik przegrał z Miłoszem Kaim (ABRM) 1:2 (-13, 15, -11) i zajął miejsce w przedziale 17-32.
Był to więc kolejny bardzo dobry występ reprezentantek Orlicza, które z mistrzostw Polski przywiozły cztery krążki: dwa złote, srebrny i brązowy. Gratulujemy!