wtorek, 12 grudnia 2017

Medale szachistów z "Trójki" na Świętokrzyskich Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej

"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni." - Paul Morphy.
Bardzo dobry występ uczniów „Trójki”, którzy zostali wicemistrzami województwa świętokrzyskiego w drużynowym turnieju szachowym, a Boris Khachartyan był trzeci.
W dniach 9-10 grudnia w Kostomłotach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci i  Młodzieży Szkolnej w Szachach. W sobotę, 9 grudnia szachiści rywalizowali w kategoriach klas VII i klas V-VI. W zawodach tych zawsze startują uczniowie ze szkolnego koła szachowego „Hetman” działającego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3. Do tej pory igrzyska rozgrywane były jako turniej indywidualny, natomiast w  tym roku wprowadzona została klasyfikacja drużynowa szkół. Ogromny sukces odnieśli uczniowie „Trójki” w kategorii klas V-VI zajmując drugie miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Hovsep Khachartyan, Mateusz Król i Oliwier Wilkosz. W turnieju indywidualnym Hovsep zajął V miejsce, Mateusz XVII a Oliwier XXIV.
W kategorii klas siódmych drużyna chłopców w  składzie: Igor Mazur i Jakub Piasta zajęli V miejsce. Indywidualnie Igor skończył turniej na X miejscu, a Jakub na XVI.
W niedzielę, 10 grudnia w kategorii klas IV bardzo dobrze zagrał Boris Khachartyan, zajmując trzecie miejsce, 9. był Karen Khazarjan, 19. Maja Podgórska, 20. Amelia Pyrkosz i 22. Natalia Wojtachnio. Gratulujemy!