wtorek, 12 grudnia 2017

Dwie porażki siatkarzy Orlicza

W przeciągu czterech dni siatkarze Orlicza rozegrali dwa mecze o mistrzostwo III ligi. Niestety oba zakończyły się porażkami w stosunku 0:3. W piątek, 8 grudnia biało-niebiescy grali w Skarżysku z drużyną Domino Galeria Ciepła. Siatkarze Orlicza od pewnego czasu mają problemy kadrowe i w tym meczu zastosowali kilka roszad, niestety na wiele się to nie zdało. Gospodarze wygrali dwa pierwsze sety i dopiero w trzecim była szansa na zwycięstwo. Jednak przy stanie 22:23 Orlicz nie wykorzystał dwóch piłek i zszedł z parkietu bez punktów.
Domino Galeria Ciepła - Orlicz 3:0 (25:12, 25:20, 25:22)
Skład: Garbala, Kowalski A., Adamczyk, Kowalski R., Wiśniewski, Marszałek, Dzialowski

W poniedziałek, 11 grudnia Orlicz podejmował Siatkarza Staszów. Gra wyglądała lepiej niż w Skarżysku, ale to było za mało na rywala. Goście w każdym secie zdobywali przewagę 3-4 punktową i już nie dali się doścignąć. W dalszym ciągu drużyna szuka odpowiedniego ustawienia, ale jak na razie nie może złapać odpowiedniego rytmu. Nie bez wpływu na grę naszego zespołu ma zbyt mała ilość treningów, na których można wypracowywać odpowiednie schematy zagrywek i ustawień na parkiecie.
Orlicz - Siatkarz Staszów 0:3 (18:25, 19:25, 19:25)
Skład: Garbala, Adamczyk, Wiśniewski, Zatorski, Nowak, Marszałek, Dzialowski, Makuch, Dróżdż.
Po rozegraniu 8. meczów Orły zajmują 9. miejsce z pięcioma puntami. Za biało-niebieskimi są tylko Fodder Kielce (4 pkt.) i Czarni Połaniec (4 pkt.).