Suchedniowianie na medal!

Od lewej strony: Zbigniew Przyjemski,
Joanna Stobiecka, Stefan Pawlukiewicz,
Monika Janduła, Zdzisław Włodarczyk.
W sobotę, 28 lutego w hali sportowej po raz 16 został przeprowadzony turniej badmintonowy YONEX OPEN FOREVER YOUNG SUCHEDNIÓW 2015. W zawodach, w różnych kategoriach wiekowych uczestniczyły kobiety od 26 lat, a mężczyźni od 30 lat w górę. Turnieje cieszą się ogromnym powodzeniem, są rozgrywane na terenie całej Polski. W Suchedniowie na starcie stanęło 230 badmintonistów, rozegrano 207 pojedynków. Suchedniowianie nie po raz pierwszy nie zawiedli jako sportowcy i organizatorzy - spisali się na medal.
Najlepiej wypadli w grach deblowych, gdzie Stanisław Wikło/Zbigniew Przyjemski, Marek Gałczyński/Tomasz Stopa, Monika Janduła/Joanna Stobiecka  stanęli na najwyższym stopniu podium. W mikście Karolina Olejarz z Łukaszem Szmelem (Warszawa) dotarli do finału, gdzie zajęli drugą lokatę. Na najniższym stopniu stanęły pary grające w mikście: Tomasz Stopa/Monika Janduła, Marek Gałczyński/Joanna Stobiecka i Stanisław Wikło/Maria Brzeźnicka (Garwolin). Nie udało się przebić do strefy medalowej pozostałym naszym reprezentantom, ale Jacek Persona, Andrzej Piątek, Marcin Kowalik, Grzegorz Miernik, Mariusz Miernik potwierdzili swoją grą, że należą do krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych. Warto w tym miejscu podkreślić, że Joanna Stobiecka i Monika Kowalczyk-Janduła, wielokrotne medalistki Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców po raz pierwszy uczestniczyły w takim turnieju i z pewnością sprawią jeszcze niejedną miłą niespodziankę. (więcej zdjęć na fanpage).