niedziela, 22 marca 2015

Tablet dla Michała

Suchedniowski Orlik.
Radio RMF ogłosiło konkurs "Pomysł na projekt", który polegał na opisaniu pomysłu na wymarzony projekt, który uatrakcyjni otoczenie pomysłodawcy. Autorzy najciekawszych propozycji zostali nagrodzeni i wskazano z jakich programów jest szansa na ich realizację.
Wśród zwycięzców, którzy odebrali tablety znalazł się 31-letni Michał, mieszkaniec Suchedniowa. Oto jego pomysł na projekt (dodam tylko, że nie pierwszy) i odpowiedź redakcji:
Nasze miasto jako jedne z nielicznych przespało swoja szansę na własny orlik. Potrzeba powstania boiska ze sztuczną murawą w mieście z licznymi sukcesami sportowymi, zwłaszcza w łucznictwie (Olimpia) i najstarszym klubem sportowym w województwie (Orlicz) jest jednak bardzo duża. Czy istnieje jeszcze szansa, aby uzyskać dofinansowanie z unii na tel cel? Miejsce na to przedsięwzięcie na pewno się znajdzie.
Dofinansowanie na infrastrukturę sportową
Pomysł Michała z racji jego miejsca zamieszkania ma szansę uzyskania dofinansowania z Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego. Budowa boiska sportowego wpisuje się bowiem w kategorię projektów realizowanych w ramach   Sprawnych usług publicznych: „infrastruktura sportowa służąca wzmacnianiu sprawności fizycznej uczniów”. Infrastruktura taka służyć więc musi zajęciom dydaktycznym, w tym wychowania fizycznego. Wnioskodawcą, czyli podmiotem ubiegającym się o wsparcie będzie mogła być m.in. szkoła lub gmina. Ważne, że taka szkoła powinna posiadać opracowany kompleksowy plan rozwoju, z którego wynikać powinna konieczność i zasadność budowy –  w tym przypadku – boiska sportowego.
Należy też zaznaczyć, że w Programie tym zawarto zapis, iż wszystkie inwestycje infrastrukturalne będą bazować na adaptacji lub modernizacji istniejącej infrastruktury i muszą w pełni uwzględniać tendencje demograficzne odpowiednie do danego terytorium w celu zapewnienia długoterminowej opłacalności inwestycji. Budowa nowej infrastruktury może być wsparta tylko w wyjątkowych i należycie uzasadnionych przypadkach, w których adaptacja lub modernizacja istniejącej infrastruktury nie jest możliwa lub nieopłacalna. Pomysł ma więc szansę pozyskania dotacji, natomiast konieczność jego realizacji musi zostać mocno uargumentowana włączając w to korzyści społeczne i ekonomiczne.
Gdzie uzyskać informacje o Funduszach Europejskich?
Wszystkie wątpliwości dotyczące procedury aplikowania o dotacje można rozwiać podczas konsultacji z pracownikami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, które są zlokalizowane w każdym województwie.. Dane kontaktowe do Punktów informacyjnych można znaleźć na stronie: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/punkty.
Dodatkowo źródłem informacji o planowanych naborach wniosków, ogłoszonych konkursach oraz obowiązujących dokumentach jest Portal Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz