poniedziałek, 30 marca 2015

"Jedynka" najlepsza w województwie!

W piątek, 27 marca w suchedniowskiej hali sportowej rozegrano Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie. W zawodach rywalizowano w kategorii dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Bardzo dobrze spisały się reprezentacje Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, które wywalczyły pierwsze lokaty.
Wśród dziewcząt rywalizowało 14 drużyn w czterech grupach eliminacyjnych. Do fazy finałowej przeszli zwycięzcy, którymi były drużyny z "Jedynki", Ostojowa, Zagnańska i Ćmińska. W półfinale SSP nr 1 pokonała Ćmińsk 3:1, a w drugim meczu Ostojów odprawił Zagnańsk wygrywając 3:0. W finale SSP nr 1 reprezentowana przez Julię Pajek i Aleksandrę Pawlukiewicz zwyciężyła Ostojów (Małgorzata Dulęba, Weronika Zięba) 3:1. Trzeci nasz zespół z "Trójki" zajął miejsce w przedziale 6-8.
Wśród chłopców do mistrzostw przystąpiło 11 drużyn, które walczyły w trzech grupach eliminacyjnych. W fazie finałowej "Jedynka" pokonała Końskie 3:0 i w finale zagrała z Ostojowem. I tym razem SSP nr 1 reprezentowana przez Andrzeja Piętę i Dawida Piwowarczyka okazała się lepsza od Ostojowa - Wojciech Obarski, Bartosz Mirek, Norbert Sołkiewicz, wygrywając 3:1. SSP nr 3 w końcowej klasyfikacji zajął 5-6 miejsce.
Wyniki te potwierdzają dominację szkół podstawowych z naszej gminy w województwie świętokrzyskim. Igrzyska to nieoficjalne mistrzostwa województwa w tej kategorii wiekowej. Opiekun drużyn z "Jedynki" Dariusz Kowalik dziękuje Aleksandrze Dąbczyńskiej za przygotowanie drużyn do zawodów, ponieważ uczniowie na co dzień trenują pod jej okiem w klubie Orlicz. Takie same podziękowania kieruje do rodziców i dziadków za ich zaangażowanie, którzy niejednokrotnie muszą dowozić młodych badmintonistów na treningi.