Jak już wspominałem wcześniej w Suchedniowie we wrześniu w hotelu "Świętokrzyski" odbędzie się konferencja naukowa Biennial Meeting Fluvial Archives Group "Evolution of river valleys in Central Europe".
Otwarcie będzie w poniedziałek, 12 września o godzinie 13. Dokładny cyrkularz KLIKNIJ.
http://flag2016suchedniow.pev.pl/files/FLAG_2016_3rd_circular.pdf
OdpowiedzUsuńLink podany w newsie jest niepoprawny albo zablokowany. Cyrkularz jest dostępny na stronie konferencji. Pozdrawiam :)
zadam nieśmiało pytanie, po co mieszkańcom wiedza zawarta w tym cyrkularzu?
UsuńBo będą też poruszane kwestie naszego zalewu i Kamionki, łącznie z zamulaniem itp. I fakt że w Suchedniowie dzieje się takie wydarzenie, w którym udział bierze wielu naukowców z całego świata, jest warte napomnienia. Niech każdy wie że Suchedniów to nie tylko Kamping i las :). pozdro.
Usuńaż się prosi żeby spytać uczestników konferencji jak ukształtować dopływ rzeki do zalewu żeby go tak nie zamulało
OdpowiedzUsuńW swojej pracy poruszam tą kwestie także na konferencji. By było ciekawie, w plenerze też będziemy uczestnikom z za granicy przedstawiać sytuację jaka ma miejsce na terenie Suchedniowa jeżeli chodzi o zalew. Może władze się ruszą, gdy zobaczą że cały świat naukowy poznaje ten problem.
Usuńcieszę się, że ktoś też tak samo myśli:)
UsuńPolecam artykuły tych panów np: http://www.formatiocircumiectus.actapol.net/pub/11_1_13.pdf Dotycza one własnie analiz prowadzonych na naszym zalewie i wynika z nich że aktualne ich wykorzystanie tylko pogłebia problem. Jeszcze na necie widziałem ich prace o tym jak podczas budowy S7 zamulanie zalewu zostało przyśpieszone i wyliczyli o ile zmniejszył swoją pojemność. Świeżutkie prace na które się powołuje a jak ktoś jest ciekawy, zapraszam na geoportal 2, i na ortofotomapie spojrzeć z góry na nasz zalew. Najnowsze wrzucone tam zdjęcia ukazują zalew wraz z wielką łachą u ujścia Kamionki do zbiornika. Taka jest skala problemu. :) Polecam i pozdrawiam Suchedniowian.
Usuńartykuł jest ciekawy ale sprzed 4 lat i dotyczy fali wezbraniowej, a nie ukształtowania dopływu,
OdpowiedzUsuńgeneralny wniosek o tym, że nasz zbiornik nie ma większego znaczenia na transformację fali wezbrania potwierdza tylko to co widać gołym okiem