niedziela, 21 października 2018

WIKTORIA DĄBCZYŃSKA PIĄTA NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

Zagrać w Malezji, to marzenie wielu badmintonistów. Wiki, czyli Wiktorii Dabczyńskiej udało się spełnić to marzenie, jako reprezentantka Polski zagrała w Akademickich Mistrzostwach Świata w stolicy Malezji Kuala Lumpur. W turnieju drużynowym Polska pokonała w grupie Sri Lankę 3:2, przegrała z Koreą 0:5, ale i tak awansowała do ćwierćfinału.
W meczu o medal zmierzyła się z Chinami i przegrała 0:3, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Jest to bardzo dobra lokata, w tym azjatyckim najmocniejszym w świecie badmintonowym towarzystwie. Tytuł mistrzowski wywalczyli Tajlandczycy, którzy w finale pokonali Chiny 3:2.

W turnieju indywidualnym Wiktoria zagrała miksta z Krzysztofem Jakowczukiem. W pierwszej rundzie pokonali mikst indyjski Amirth Arin Bhaskar/Sheman Percy Christian 2:1 (15:21/21:12/21:18), w drugiej rundzie ograli parę z Singapuru Wee Zi Xuanu/Lukas Tan Ninna również 2:1 (21:15,19:21/21:15). Na drodze do ćwierćfinału stanęli Malezyjczycy Aziryn Ayub/Ching Yik Anna, z którymi przegrali 0:2 (8:21/12:21). Ostatecznie Wiktoria z Krzysztofem zajęli miejsce w przedziale 9-16.
W grze deblowej Wiktoria z Aleksandrą Goszczyńską skończyły również w przedziale miejsc 9-16. W pierwszej rundzie miały wolny los, a w drugiej przegrały z Malezyjkami Ching Yik Anna /Khoo Peiswan Erica 0:2 (11:21/16:21).
Gratulacje dla reprezentacji Polski za piąte miejsce w drużynie (w której grała Wiki) oraz dla Pawła Śmiłowskiego i Magdaleny Świerczyńskiej, którzy również zajęli piąte miejsce w mikście! Brawa dla naszej Wiki, piąte miejsce na świecie to duży sukces, nie mówiąc już o kolejnym doświadczeniu zebranym w rywalizacji z najlepszymi na świecie Azjatami.